Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 03.09.2018 - 00:01

Signované mini wahy z Morley Custom Shopu

Nedlouho poté, co americký Morley představil nové verze signovaných kvákadel zaštítěných jmény Steve Vai, George Lynch a Kiko Loureiro, přichází výrobce s trojicí dalších podpisových modelů v podobě trojice mini wahů navržených ve firemním Custom Shopu podle specifikací kytaristů Marka Tremontiho, Michaela Amotta a DJ Ashby.

Všechny pedály s masivním šasi z válcovaného ocelového plechu a speciální grafickou úpravou disponují optickým okruhem, takže při aktivaci není třeba přemáhat mechanický odpor klasického footswitche. Obvod tím pádem eliminuje i nechtěné lupance, které tyto spínače mohou produkovat a navíc zaručuje velmi tichý chod.

Morley Skeleton Mini postavený pro DJ Ashbu (ex Guns n' Roses, Mötley Crüe nebo Sixx:A.M.) je proveden ve střídmé černobílé kombinaci s luminiscenčními prvky a uvnitř efektu najdeme malý trimr nastavující hlasitost filtrace. Stejně jako ostatní modely je i Skeleton vybaven bufferem True-Tone.

Mini wah Michaela Amotta ze švédské deathmetalové party Arch Enemy, jejíž hudební styl odráží také grafika pedálu, je osazen cívkou MQ2 a obvod byl optimalizován pro použití s high gainovým zkreslením. U Tremontiho Power Wahu s designem inspirovaným obalem jeho nejnovějšího alba A Dying Machine lze pracovat s potenciometrem Boost, který je schopen nakopnout signál až o + 25dB. Všechna kvákadla jsou samozřejmě použitelná jak s kytarou, basou, klávesami, tak i s dalšími nástroji.

Jednoduše koncipovaná kvákadla vyráběná v limitované edici potěší především hráče vyznávající řešení "plug and play" a pro menší pedalboardy jsou bonusem i kompaktnější rozměry, které u všech modelů činí shodných 17.4 x 11.4 x 7 cm. Cena mini wahu Morley DJ Ashba Skeleton byla v případě amerického trhu nastavena okolo 230 dolarů, modely Marka Tremontiho a Michaela Amotta vyjdou shodně na cca 280 dolarů.

Tagy Morley Custom Shop
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY