Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 15.10.2021 - 00:01

Signované basy Music Man StingRay Tim Commerford

Společnost Ernie Ball Music Man zařadila do série Artist speciální edici baskytar Music Man StingRay Tim Commerford, postavenou podle specifikací basisty kapel Rage Against The Machine, Audioslave nebo Prophets of Rage. Produktovou řadu tvoří čtveřice čtyřstrunných modelů s klasickou i zkrácenou menzurou, každý v provedení s pasivní či aktivní elektronikou.

Společnými rysy verzí s klasickou menzurou o délce 34 palců i kompaktnějších variant opatřených menzurou 30 palců jsou jasanové korpusy, krky z výběrového „pečeného javoru“ připevněné k tělu pomocí pěti vrutů, hmatníky z palisandru, javoru či ebenu (v návaznosti na konkrétní model a jeho barvu) o radiusu 11 palců, 22 jumbo pražců z nerezové oceli a kompenzovaný ořech o šířce 38.1 respektive 42.9 mm.

Identická je také firemní kobylka s ocelovou základnou, ukotvením strun skrz tělo, niklovanými kameny a nastavitelnými tlumícími podložkami. Ladění zajišťují odlehčené strojky Music Man s velkými třílistými rondely plus výškově kalibrovanými hřídelemi a nechybí kulatý srážeč strun AD. Do typicky oválného třívrstvého pickguardu je kromě humbuckeru s neodymovými magnety usazena i vertikálně nastavitelná opěrka prstů

V případě pasivních verzí je snímač ovládán potenciometrem hlasitosti (500 kOhm), tónovou clonou (100 kOhm / 0.1uf) a rotačním přepínačem volícím mezi sériově a paralelně zapojenými cívkami či singlovým modem. Ovladač volume navíc disponuje push-pull spínačem zapínajícím gain boost. Nástroje s aktivní elektronikou napájenou dvojicí 9V baterií nabízejí hlasitost doplněnou třípásmovými korekcemi.

Signované basy Music Man StingRay Tim Commerford jsou vyráběny v limitované edici čítající 50 kusů od každého modelu, tělo kryje odolný polyesterový lak, zatímco krky nesou saténou úpravu dosahovanou olejováním a následným voskováním. Oficiální evropská cena byla nastavena shodně okolo hranice 2650 eur včetně pevného pouzdra.

Barevné úpravy a materiál hmatníku jednotlivých provedení

MM StingRay Tim Commerford Passive Short Scale – Vintage Sunburst, palisandrový hmatník
MM StingRay Tim Commerford Active Short Scale – Natural Gloss, javorový hmatník
MM StingRay Tim Commerford Passive Full Scale – Natural Gloss, ebenový hmatník
MM StingRay Tim Commerford Active Full Scale – Black, javorový hmatník

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man StingRay Tim Commerford
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY