Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signované basy Chapman MLB1 DH a MLB1 FF DH

Před rokem byly na hudebních veletrzích NAMM a Musikmesse k vidění prototypy baskytar firmy Chapman Guitars, navržené pro Davea Hollingwortha, člena britské altrockové kapely Dorje a progmetalové party Toska. Značka postupně uvedla na trh několik malých kolekcí a před časem rozjela masivnější sériovou výrobu dvojice čtyřstrunných modelů MLB1 DH a MLB1 FF DH.

Nástroje jsou postaveny z identických materiálů i komponent a liší se především menzurou – MLB1 DH: 34 palců, MLB1 FF DH: 32.76 až 35 palců. Základ tvoří průchozí krk z exotického wenge prokládaného pásy ovangkolu a ze stejného materiálu jsou i křídla korpusu potažená topem ze dřeva mapa.

Hmatník z mechanicky odolného wenge o radiusu 200 mm nese 26 bronzových pražců, tradiční „osmičkovou“ intarzii na oktávové poloze, luminiscenční značky usazené do horní hrany nultý pražec ze směsi Graph Tech Black TUSQ XL  o šířce 38 mm.

Basy jsou osazeny dvojicí pasivních single coilů Bartolini 9CBJD-S1 s keramickými magnety, ovládanými společnou hlasitostí, tónovou clonou a Blendem pro plynulé nastavení poměru signálu snímačů. Na hlavici najdeme ladicí strojky značky Wilkinson a struny kotví ve firemní kobylce Single String se samostatnými základnami.

Ceny byly v případě amerického trhu nastaveny na cca 1550 dolarů za model MLB1 DH, verze MLB1 FF DH s proměnlivou menzurou vyjde na 1600 dolarů. Nástroje jsou dodávány s luxusním pevným pouzdrem, zámky popruhu, servisními klíči atd.

Tagy Chapman guitars Chapman MLB1 DH Chapman MLB1 FF DH

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY