Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Signovaná conga a bonga Meinl Diego Galé

Letošní katalog firmy Meinl Percussion byl rozšířen o tři signovaná conga ve velikostech Quinto (DGR11CW), Conga (DGR1134CW) a Tumba (DGR1212CW) o průměrech 11, 11.75 a 12.5 palců, zaštítěná jménem latinskoamerického bubeníka Diega Galé, a danou edici Artist doplnila také bonga DG400CW s průměry 7 a 8.5 palců. U nástrojů, vyrobených podle specifikací producenta, skladatele a instrumentalisty nominovaného na cenu Grammy, lze vybírat ze dvou modifikací lišících se typem blan.

Korpusy modelů Artist Series Congas Diego Galé o hloubce 30 palců jsou vyrobeny ze dvou vrstev exotického dřeva chamchuri s výraznou kresbou a bohatým dynamickým zvukem poskytujícím hřejivé basy a detailně prokreslené výšky. Hardware z kartáčovaného niklu tvoří masivní 10 mm tlusté ladicí šrouby a zakulacené ráfky typu SSR (4 mm). K dispozici jsou varianty obuté blánami Remo Fiberskyn Symmetry, nebo klasickým potahem z buvolí kůže.

Identický materiál byl zvolen také pro stavbu korpusů bong Artist Series Wood Bongo Diego Galé, sestávajících z bubnů Hembra (7 palců) a Macho (8.5 palců), opatřených 3 mm silnými obručemi SSR, čtveřicí 8 mm ladicích šroubů, systémem FRS (Free Ride Suspension) a odnímatelnou spojkou ve tvaru firemního loga. Připraveny jsou verze se syntetickými blánami Remo Fiberskyn Symmetry, či blánami z výběrové telecí kůže.

Bonga DG400CW o hmotnosti 5.3 kg i conga vážící v závislosti na průměru 12.2, 12.6, nebo 13.5 kg mají transparentní povrchovou úpravu s lesklým finálním lakem zvýrazňujícím strukturu dřeva. Součástí dodávky je pouzdro na příslušenství, ladicí inbusový L-klíč a lahvička mazacího oleje. Ke congům navíc uživatel dostane sadu plastových chráničů mušlí a zvukové izolační podložky Soundpads.

Kvalitně zpracované nástroje německé značky, které kromě zvukové stránky zaujmou luxusním designem, jsou na evropském trhu dostupné za následující ceny: bonga DG400CW cca 290 eur, conga DGR11CW cca 460 eur, DGR1134CW cca 480 eur a DGR1212CW cca 500 eur.

Tagy meinl Meinl Diego Galé Series

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY