Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.12.2019 - 12:00

Shotgun mikrofon Rode NTG5

Australský výrobce Rode představil kompaktní mikrofon NTG5 typu shotgun s designem inspirovaným předchozím modelem TF5. Směrové mikrofony shotgun najdou své uplatnění především v oblasti video/TV produkce, filmu apod., čemuž je upůsobena i konstrukce s možností montáže na kameru. Novinka of firmy Rode váží díky krátkému hliníkovému korpusu pouhých 76 gramů a je dodávána s pistolovým držákem a dalším příslušenstvím.

Kondenzátorový NTG5 se superkardiodní charakteristikou disponuje nově koncipovaným šasi s kruhovými výřezy nahrazujícími lineární štěrbiny používané u jiných shotgunů, což má pozitivní vliv na transparentnost a neutralitu výsledného náběru. Technologie RF-bias navíc zajišťuje spolehlivý výkon v nepříznivém prostředí a zvyšuje odolnost vůči vlhkosti, chladu a prachu.

Frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 20 Hz až 20 kHz, vlastní nízký šum je dán hranicí 10dBa, maximální hladina SPL dosahuje 130 dB, odstup signálu od šumu činí 84 dB a samozřejmostí je výborné potlačení zvukových složek přicházejících z okolních směrů.

Shotgun mikrofon Rode NTG5 s integrovaným shockmountem, phantomovým napájením (48V/2mA) a rozměry 203 x 19 mm bude dodáván společně s ručním držákem PG2-R se speciálním kabelem propojujícím mikrofon s rukojetí držáku, úchytem RM5 pro klasický stojan, dvojicí windshieldů a přepravním měkkým pouzdrem ZP1. Cena setu byla v případě americké části trhu nastavena okolo 500 dolarů.

Tagy Rode Rode NTG5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY