Přejít k hlavnímu obsahu
Na SHARPE se jezdí objevovat nová jména i načerpat inspiraci. | Foto: Ondrej Irša
Na SHARPE se jezdí objevovat nová jména i načerpat inspiraci. | Foto: Ondrej Irša
redakce -

SHARPE: začíná nejlepší showcase festival na území bývalé federace

Dnes začíná už pátý ročník hudebního festivalu a konference SHARPE. Bratislavská Nová Cvernovka zazáří již úvodním večerem, kde se představí výrazná jména scény se svými speciálními sety. Aktuálně SHARPE v oblasti showcase festivalů patří jednoznačně k tomu nejlepšímu na území naší bývalé federace. Pokud máte možnost vyrazit, určitě jeďte!

První večer, pořádaný ve spolupráci s Rádiem_FM, je věnován špičce slovenské scény. Zahájí jej oceňované duo Lash & Grey ve speciální sestavě s Robertem Balzarem na basu, Marcelem Kóňou na bicí a smyčcovým triem. Následovat bude elektronický producent FVLCRVM se svou AV SHOW. Večer uzavře také čerstvý držitel sošky RHA za elektronickou desku roku 2022 Blame Your Genes s živým setem a hudebními hosty.

V nabitém pátečním programu se představí také mladí slovenští talenti jako Meowlau X Val, Small Town Life či Krstní otcovia, kteří mimo jiné představí čerstvé debutové album. Ze zahraničních jmen v pátek vystoupí například avant-popová skupina Hope (DE), která po SHARPE pokračuje jako support Depeche Mode na jejich evropském turné. Dále pak příležitostný ninja rapující v angličtině i japonštině Shao Dow (UK), písničkářka Marí (DK), severské duo Lake Jons (FI) nebo Stéphane Clor, který ve své tvorbě kombinuje klasické smyčce s elektronikou a vlastní tvorbou.

Sobotní line-up otevřou písničkáři Greyshadow (AT) a domácí Karol Mikloš, ale na své si přijdou i jazzoví fanoušci, kteří si užijí koncerty Magra (DE), elektroniku ukrajinského dua Krapka;KOMA, sofistikované kytarové riffy Vojdi, Izzy and The Black Trees (PL) nebo Cloudsurfers (NL). Nebude nouze ani o elektronické žánry – ve spolupráci s rezidentní party Nočná se na festivalu představí nejčerstvější jména současného industriálního techna.

V centru pozornosti bude po oba dny také konference v Nové Cvernovce, která letos zahrnuje workshopy o tom, jak nastartovat hudební kariéru, jak pečovat o své duševní zdraví nebo networkingové aktivity a panely s odborníky. K jedinečným příležitostem bude jistě patřit praktický workshop s firmou Bastl Instruments, kde se účastníci naučí sestavit si vlastní syntezátorovou sadu The Kastle 1.5 Synthesizer Kit. Mezi významné hosty letošní konference patří dlouholetý britský hudební manažer Stephen Budd (mimo jiné spoluzakladatel Africa Express s Damonem Albarnem) a Vlado Meller, rodák z Humenného, který si po emigraci do USA vybudoval kariéru producenta a stojí za masteringem hudebních ikon jako jsou Céline Dion, Linkin Park, Red Hot Chilli Peppers a další. Účast potvrdili i zástupci festivalů jako Primavera Sound a Mad Cool ve Španělsku, Le Guess Who? v Nizozemsku nebo Colours of Ostrava.

„Komplexní program, silní hosté a plíživý pohled do sklenice. Věřím, že si letos každý návštěvník najde to své a stejně tak jsem přesvědčen, že bude odcházet se skvělým pocitem. Přijďte, neostýchejte se a objevujte, nebudete litovat!,“ zve ředitel festivalu Michal Berezňák.

Celkem se na festivalu a konferenci představí více než 30 řečníků a odehraje více než 65 koncertů. Chybět nebude ani turnaj ve stolním fotbálku ve spolupráci s festivalem Pohoda nebo tajné akustické koncerty kapel, jejichž identitu festival oznámí až těsně před jejich odehráním.

Vstupenky, kompletní seznam umělců, panelů a řečníků najdete na webových stránkách festivalu www.sharpe.sk.

Tagy Sharpe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY