Přejít k hlavnímu obsahu
SHARPE | Foto: Ondřej Irša
SHARPE | Foto: Ondřej Irša
redakce -

SHARPE potřetí, v nominacích mezi nejlepšími evropskými festivaly

Hudební festival a konference SHARPE hlásí třetí pokračování. Proběhne opět v areálu Nová Cvernovka v Bratislavě, kam ve dnech 24. a 25. dubna 2020 přiveze kvalitní a progresivní současnou hudební tvorbu, ale také podnětnou hudební konferenci. O úrovni festivalu svědčí i nominace v anketě European Festival Awards, kde se festival umístil mezi desítkou nejlepších evropských festivalů s kapacitou do deseti tisíc návštěvníků.

Z hudebních položek se na festivalu letos objeví mj. domácí umělci Katarína Máliková, Isobutane, Edúv syn nebo Blanch. Skupinu prvních potvrzených jmen ze zahraničí tvoří Scúru Fitchádu z Portugalska, Slumberland z Belgie a britská kapela Italia 90. Do konce roku se s vlastní tvorbou na festival prostřednictvím jeho webu můžete přihlásit i vy.

Cílem festivalu SHARPE je návštěvníkům umožnit objevení nových hudebních jmen, ale taky inspirovat hudebníky samotné. Na konferenci s účastí respektovaných expertů a profesionálů z hudebního prostředí načerpáte důležité informace o aktuálním fungování a nových trendech hudebního průmyslu. Pořadatelé opět chystají přednášky, panelové diskuze, workshopy i osobní setkání s profesionály.

Za organizací akce stojí iniciativa LALA Slovak Music Export, která se nejen festivalem, ale též celoročními aktivitami zaobírá rozvojem slovenské hudební scény a jejím exportem do zahraničí. „Sharpe festival poukazuje na obrovský hudební potenciál a talent nejen této, ale též okolních zemí, od naléhavého punku po slastný ambient. Ostatně, opravdu ví, jak organizovat událost,” zněla například pochvalná zmínka na adresu druhého ročníku z britského magazínu Louder Than War. Výsledky ankety European Festival Awards budou vyhlášeny v lednu v holandském Groningenu na festivalu Eurosonic Noorderslag.

Více informací najdete na www.sharpe.sk nebo na Facebooku, Instagramu a Twitteru.

 

Tagy Sharpe Katarína Máliková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY