Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.11.2020 - 00:01

Seymour Duncan Secret Agent: krkový singl pro Fender Esquire

Fender Esquier, první sériově vyráběná el. kytara s masivním tělem, je na rozdíl od mnohem známějšího Telecasteru osazena pouze kobylkovým snímačem se speciálním zapojením, což jí sice dodává typický sound, nicméně barva krkového singlu může některým hráčům chybět. Řešením je často modifikace s nezbytným, ale znatelným zásahem měnícím původní design nástroje. U levnějších kopií nepředstavuje montáž druhého snímače velký problém, ovšem upravovat tímto způsobem butikový model nebo exemplář z Fenderova Custom Shopu asi není tou nejlepší cestou.

Výrazně citlivější přístup zvolil v tomto případě snímačový guru Seymour Duncan, který pro hvězdu americké country scény Brada Paisleyho vyvinul krkový single coil Secret Agent, jenž je uložen pod pickguardem, a tím pádem nijak nenarušuje vizuální stránku nástrojů typu Esquire.

Jednocívkový snímač s kolejnicovým nástavcem využívá středně silný keramický tyčový magnet. Tato koncepce společně s větší vzdáleností snímače od strun poskytuje hřejivý plný tón, který se optimálně pojí s agresivnějším zvukovým charakterem kobylkového singlu a navíc respektuje originální zapojení z padesátých let.

Zmíněný „wiring“ třípolohového přepínače umožňuje u kytar Esquire volit následující mody navázané na kobylkový singl: pol. 1 – hlasitější a průraznější projekce s odpojenou tónovou clonou, pol. 2 – standardní režim kobylkového singlu se zařazenou clonou, pol. 3 – odpojená clona nahrazená kondenzátorem, výsledkem je kulatější zvuk s měkkým atakem.

Signovaný Seymour Duncan Secret Agent, navyšující zvukovou flexibilitu klasického Fenderu Esquire a příbuzných modelů kytar, je ručně sestavován ve firemním Custom Shopu. Oficiální cena se na americkém trhu pohybuje okolo 130 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Secret Agent
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY