Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 06.08.2020 - 00:01

Seymour Duncan PowerStage 200: zesilovač do pedalboardu

Před třemi lety uvedla na trh firma Seymour Duncan dvojici tranzistorových koncových zesilovačů v podobě kompaktního modelu PowerStage 170 a výkonnější varianty PowerStage 700 s možností uchycení do racku. Nyní přichází kalifornský výrobce s novinkou nesoucí označení PowerStage 200, která je zdokonalenou verzí prvního jmenovaného provedení.

Nevelké šasi a robustní konstrukce umožňuje umístění tohoto kytarového aparátu do pedalboardu a dostatečný by měl být i výkon 200 W při impedanci 4 ohmy. Oproti zmíněné předloze disponuje „dvoustovka“ posílenými aktivními korekcemi čistého kanálu, sestávajícími z potenciometrů basů (+-10 dB / 87 Hz), středů (+-10 dB / 645 Hz), výšek (+-8.5 dB / 4.4 kHz) a presencí (+-6.8 dB / 11.6 kHz).

Podstatnou inovaci představuje integrovaná emulace kabinetu s přepínačem Cab Sim pro přímé nahrávání do DAW nebo tiché cvičení a podle způsobu využití lze ze signálové cesty tlačítkem odpojit i tři pásma ekvalizační sekce, takže funkce aparátu se bude v tomto případě blížit zapojení klasické koncové jednotky s ovladači hlasitosti a presencí.

Kromě potenciometrů jsou do masivního hliníkového panelu zapuštěny také tři diody indikující stav (On/Off), clipping preampového okruhu a přebuzení výkonového stupně. Na čelní straně má své místo vstupní jack, dvojice paralelních výstupů pro boxy o impedancích 4 až 16 ohmů, minijackový Aux In, hlavní vypínač a sluchátkový výstup doplněný symetrickým linkovým XLR konektorem, k nimž je možno přiřadit speaker simulator.

Zesilovač Seymour Duncan PowerStage 200 o rozměrech 157 x 127 x 63.5 mm a hmotnosti 1.3 kg je napájen přímo ze sítě a příslušný okruh je schopen se automaticky přizpůsobit napětí v rozsahu 100 – 240 V 50/60 Hz. Evropská cena byla nastavena okolo hranice 500 eur.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan PowerStage 200
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY