Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 31.12.2017 - 00:01

Seymour Duncan La Super Rica Fuzz

Kalifornská společnost Seymour Duncan, jež se zpočátku specializovala téměř výhradně na výrobu snímačů, přidala před lety do svého portfolia také produkci efektů, které svou kvalitou snesou srovnání s těmi nejlepšími výrobky butikových firem. Zatím posledním přírůstkem v tomto segmentu je zkreslení La Super Rica Fuzz osazený křemíkovými diodami.

Novinka využívá modifikovaného obvodu vycházejícího z klasických silikonových fuzzů ze 60. a 70. let, ale může se pochlubit širším zvukovým spektrem a také eliminuje poměrně častý neduh některých starších fuzzů, jejichž projekce mnohdy neměla potřebnou průraznost na to, aby se zvuk zkreslené kytary dostatečně prosadil v kapelovém mixu.

Ovládání sestává z potenciometru hlasitosti, gain určuje míru zkreslení v rozmezí 62 až 80 dB a velmi důležitým prvkem jsou aktivní, semi-parametrické korekce středů, skládající se z ovladače Frequency pro plynulou volbu pásem v rozsahu 548 Hz až 2.2 kHz, které lze následně upravovat pomocí knoflíku Mid se zdvihem +-10 dB.

Kromě toho zde najdeme také malý třípolohový páčkový přepínač nabízející volbu tří modů Flat, Lean, Fat ovlivňující charakter basových frekvencí. Krabička je vybavena nášlapným footswitchem zapojeným v režimu true bypass, výběrové součástky zajišťují minimální šum a efekt s proudovým odběrem 7 mA lze napájet 9V baterií nebo adapterem 9 - 18V.

Seymour Duncan La Super Rica Fuzz představuje variabilní zkreslení využitelné v mnoha žánrech a navržené pro bezproblémovou kompatibilitu jak se single-coilovými, tak i humbuckerovými snímači. Efekt by se měl v těchto dnech už začít objevovat v evropské distribuci za cenu cca 240 eur.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan La Super Rica Fuzz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY