Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Seymour Duncan Jupiter: signovaný humbucker pro „sedmičku“

Firma Seymour Duncan oznámila další přírůstek do rodiny signovaných snímačů, kterým je tentokrát humbucker s označením Jupiter. Novinka byla navržena pro kytaristu americké death metalové party The Faceless Wese Hauche, takže stylové zaměření a zvukové priority tohoto sedmistrunného modelu jsou více než zřejmé.

Kobylkový pasivní humbucker se silným výstupem (DC 17.8 kohm) využívá keramický magnet a klasické čočkové nástavce byly nahrazeny duálním kolejnicovým systémem z nerezavějící oceli, tedy řešením, které s oblibou používal také legendární designér Bill Lawrence - např. model L500XL v kytarách Nuno Bettencourta nebo Dimebaga Darrella.

SD Jupiter se vyznačuje vyrovnaným soundem s detailní čistou artikulací, rychlým atakem, agresivními středy a na to navazující průrazností, díky níž je tón schopen prosadit se ve zvuku kapely. Každý snímač bude dodáván s kvalitním potenciometrem hlasitosti Seymour Duncan s odporem 500 kohm a prvních 150 kousků ponese podpis Wese Hauche.

Seymour Duncan Jupiter, určený pro sedmistrunné nástroje a produkující přehledný sound i při razantnějším podladění, bude nabízen v černé variantě se čtyřžílovými vývody umožňujícími rozepínání cívek, obracení fáze nebo zapojení v paralelním modu. Oficiální cena humbuckeru vyráběného ve firemním Custom Shopu byla v případě americké části trhu nastavena na 160 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Jupiter

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY