Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 04.04.2019 - 00:01

Seymour Duncan Jupiter: signovaný humbucker pro „sedmičku“

Firma Seymour Duncan oznámila další přírůstek do rodiny signovaných snímačů, kterým je tentokrát humbucker s označením Jupiter. Novinka byla navržena pro kytaristu americké death metalové party The Faceless Wese Hauche, takže stylové zaměření a zvukové priority tohoto sedmistrunného modelu jsou více než zřejmé.

Kobylkový pasivní humbucker se silným výstupem (DC 17.8 kohm) využívá keramický magnet a klasické čočkové nástavce byly nahrazeny duálním kolejnicovým systémem z nerezavějící oceli, tedy řešením, které s oblibou používal také legendární designér Bill Lawrence - např. model L500XL v kytarách Nuno Bettencourta nebo Dimebaga Darrella.

SD Jupiter se vyznačuje vyrovnaným soundem s detailní čistou artikulací, rychlým atakem, agresivními středy a na to navazující průrazností, díky níž je tón schopen prosadit se ve zvuku kapely. Každý snímač bude dodáván s kvalitním potenciometrem hlasitosti Seymour Duncan s odporem 500 kohm a prvních 150 kousků ponese podpis Wese Hauche.

Seymour Duncan Jupiter, určený pro sedmistrunné nástroje a produkující přehledný sound i při razantnějším podladění, bude nabízen v černé variantě se čtyřžílovými vývody umožňujícími rozepínání cívek, obracení fáze nebo zapojení v paralelním modu. Oficiální cena humbuckeru vyráběného ve firemním Custom Shopu byla v případě americké části trhu nastavena na 160 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Jupiter
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY