Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Seymour Duncan HyperSwitch aneb přepínáme digitálně

Pětipolohový nožový přepínač snímačů zavedla firma Fender jako standard už v průběhu sedmdesátých let a na tuto konstrukci poté navázal tzv. MegaSwitch, používaný především u modernějších kytar typu superstrat. Další milník v daném segmentu představuje letošní novinka z produkce značky Seymour Duncan, která začala nabízet aktivní verzi HyperSwitch, která je kompatibilní s většinou pasivních snímačů a nastavuje se pomocí chytrého telefonu.

Díky snadno použitelné mobilní aplikaci (iOS, Android) je možné navrhovat a ukládat své vlastní konfigurace snímačů, které lze prostřednictvím Bluetooth následně uploadovat do pětipolohového HyperSwitche s klasickým ovládáním. Přepínač je s podporou softwaru samozřejmě schopen nabídnout také méně obvyklé kombinace humbuckerů či singlů a uplatní se i u kytar osazených trojicí humbuckerů, tedy celkem šesti cívkami. Napájení zajišťuje 9V baterie s výdrží až 2100 hodin provozu, cena atakuje hranici 150 dolarů. Funkčnost celého systému demonstrují přiložená videa rozdělená do čtyř kapitol.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan HyperSwitch

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY