Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 07.05.2021 - 00:01

Série UAFX: první efektové pedály od Universal Audio

Americká společnost Universal Audio, specialista na audio techniku a software, uvedla na trh svou první edici efektových krabiček z kolekce UAFX, zahrnující dozvuk Golden Reverberator, delay Starlight Echo Station a modulaci Astra Modulation Machine. Nové modely s analogovou signálovou „dry“ cestou a digitálním ovládáním, jsou osazeny duálním procesorem, každý pedál nabízí tři zvukové režimy a vývojáři firmy připravili také další zvukové rejstříky, které lze do efektu stáhnout pomocí USB portu.

Kromě maximálně autentických emulací vintage efektů se může série UAFX pochlubit intuitivními mody Preset a Live, mono, stereo, dual mono či true stereo provozem (jacky 2 x in / 2 x out), funkcemi spillover/trails, dvojicí footswitchů s tichým chodem (bypass, preset / tap tempo), robustním kovovým šasi a v neposlední řadě také volbou bufferovaného či true bypassu prostřednictvím firemního softwaru UAFX Control.

Golden Reverberator, který je v základu vybaven režimy Spring 65 – simulace lampového pružinového hallu ze straších komb Fender, Plate 140  – modeling klasického dozvuku instalovaného v kalifornském studiu Record Plant, a Hall 224 – detailní kopie zvuku digitálního studiového reverbu Lexicon 224 ze sedmdesátých let. Ovládání sestává z parametrů Decay, Pre-delay, Mix, Bass, Treble, Mod a páčkový přepínač ABC, jehož obdobu včetně spínače Store pro uložení presetu najdeme i u dalších zástupců kolekce UAFX.

Starlight Echo Station poskytuje emulace Tape EP-III – charakter starého páskového Echoplexu se subkategoriemi New, Medium, Old, Analog DMM – postaveno na echu s BBD čipy, a Precision – variace na studiové digitální delaye s modulační jednotkou. Zvuk je možno upravovat potenciometry Delay, Feedback, Mix, Color, Mod a rotačním switchem Division (6 rytmických patternů).

Astra Modulation Machine představuje modulační multiefekt obsahující rejstříky Chorus Brigade – charakter ikonického chorus/vibrata Boss CE-1, Flanger DBLR – sound rackového analogového efektu od MXR, a Trem 65 – modeling elektronkového tremola z šedesátých let s možností výběru dvojice tvarů modulační vlny. K editaci slouží funkce Speed, Depth, Intensity, Shade, Shape a dvoupolohový rotační přepínač Mode.

Cena delaye a reverbu z edice Universal Audio UAFX byla na českém trhu nastavena na shodných cca 10400 Kč, americká cenovka modulačního multiefektu se pohybuje okolo 400 dolarů.

Tagy Universal Audio UAFX UAFX Golden Reverberator UAFX Starlight Echo Station UAFX Astra Modulation Machine

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY