Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Série Squier Debut: zabiják čínských kopií na Amazonu?

Stejně jako ostatní úspěšní výrobci se i Fender potýká s agilní konkurencí v podobě většinou čínských kopií jeho nástrojů prodávaných hlavně v internetových obchodech. Jako odpověď na tuto situaci proto v tichosti vznikla finančně velmi vstřícná kytarová edice Squier Debut z asijských dílen sesterské firmy, která nyní nabízí modely Debut Stratocaster a Telecaster, jejichž cenovka se na známém nákupním portálu pohybuje pod hranicí pouhých 120 dolarů. Patrně nejlevnější el. kytary z oficiální produkce koncernu Fender se tak stávají novou zbraní značky v boji proti kopiím pokrývajícím na Amazonu zejména základní třídu daného trhu.

Squiery Debut Statocaster i Telecaster, určené samozřejmě především pro začínající adepty kytarového řemesla, dostaly lehké topolové tělo, javorový krk s moderním C-profilem, hmatník z indického laurelu nesoucí 21 pražců, celokovové uzavřené ladicí strojky, jednocívkové snímače s keramickými magnety a matnou uretanovou finální úpravu. Pro velkou část zájemců bude vedle ceny zajímavá také jistota dvouleté záruky a v neposlední řadě i nápis Statocaster či Telecaster (patentované označení) na krkové hlavici, což si čínští konkurenti zapsaní v rejstříku firem nemohou u svých více či méně zdařilých replik dovolit. Od Fenderu je to každopádně překvapivý tah, přičemž reakce testujících hráčů na zvuk a kvalitu zpracování těchto kytar jsou ve většině pozitivní.

Tagy Fender Fender Squier Squier Debut Collection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY