Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Série Fender Squier Sonic: nástupce populární řady Bullet

Edice Bullet patřila po dlouhou dobu k nejdostupnějším nástrojům vyráběných firmou Squier, asijskou pobočkou Fenderu, který tuto značku vlastní už téměř šedesát let a od roku 1982 pod ni zahrnul levnější verze svých nástrojů. Nyní se řada Bullet dočkala nástupce v podobě kolekce Squier Sonic, tvořené celkem desítkou nástrojů, sestávajících ze čtyř typů Stratocasterů, jednoho Telecasteru, příbuzného Esquieru, dvojice Mustangů a baskytar Precision a Bronco, které by měly navázat tam, kde předchozí úspěšná edice Bullet skončila.

Společnými rysy celé kolekce jsou topolové korpusy, javorové krky s pohodlným C-profilem, hmatníky z indického laurelu či javoru o radiusu 9.5 palců, ořech ze syntetické kosti nebo vyšší subtilnější pražce. V případě klasických modelů odpovídá koncepce elektroniky i ovládacích prvků jejich americkým předlohám.

Přehled jednotlivých modelů Squier ze série Sonic 2023

Squier Sonic Stratocaster – standardní varianta s trojicí keramických single-coilů a vibratem typu Synchronized. Barvy: Ultraviolet, California Blue, 2-Color Sunburst, Black. K dispozici je i levoruká varianta.

Squier Sonic Stratocaster HT– identické specifikace jako standardní Strat s výjimkou pevné kobylky hardtail. Barvy: Torino Red, Arctic White.

Squier Sonic Stratocaster HSS – verze, u níž byl kobylkový singl nahrazen humbuckerem s keramickým magnetem. Barvy: Black,Tahitian Coral.

Squier Sonic Stratocaster HT H – varianta s pouze jedním humbuckerem a s tím souvisejícím jednodušším ovládáním (Volume + Tone), opět pevná kobylka hardtail. Barvy: Black, Flash Pink.

Squier Sonic Telecaster – tradiční verze s dvojicí jednocívkových snímačů a pevnou kobylkou. Barvy: Butterscotch Blonde, Black, Torino Red, California Blue.

Squier Sonic Esquire H – oproti standardnímu Telecasteru disponuje jedním kobylkovým humbuckerem, což také značí absenci třípolohového switche. Barvy: Ultraviolet, Arctic White.

Squier Sonic Mustang – v současnosti velmi populární nástroj s pevnou hardtail kobylkou a dvojicí šikmo usazených single-coilů. Barvy: Torino Red, 2-Color Sunburst.

Squier Sonic Mustang HH – modernější provedení, kde jednocívkové snímače nahradila dvojice humbuckerů. Barvy: California Blue, Flash Pink.

Squier Sonic Bronco Bass – čtyřstrunná vintage basa s kratší menzurou 30 palců, jedním středním single-coilem, hlasitostí a tónovou clonou. Barvy: Black, Arctic White, Tahitian Coral.

Squier Sonic Precision Bass – naprostá klasika s dospělou menzurou 34 palců, středním půleným keramickým split-coilem PB, hlasitostí plus clonou. Barvy: Black, 2-Color Sunburst, California Blue.

Oficiální české ceny kytar řady Squier Sonic se pohybují mezi cca 4000 až 4300 Kč, baskytary nesou cenovku cca 4800 Kč. Pro začínající adepty kytarového řemesla lze pořídit i kompletní set Fender Squier Sonic Stratocaster Pack 2TS 10G, obsahující zmíněný nástroj v transparentním laku 2-Color Sunburst, polstrované měkké pouzdro, dvoukanálové tranzistorové kombo Fender Frontman 10G, kytarový popruh, sadu trsátek a kabel. Česká cena paketu se pohybuje okolo 6600 Kč.

Tagy Fender Fender Squier Fender Squier Sonic

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY