Přejít k hlavnímu obsahu
Z filmu Rocky Horror Picture Show (1975). Foto: YouTube
Z filmu Rocky Horror Picture Show (1975). Foto: YouTube
Jan Hamerský -

Sekačka Meat Loaf a jeho sedm nejšílenějších filmových kreací

Spousta rockových hvězd se mihla ve filmu a ve výsledku svým jménem jen vyšperkují závěrečné titulky, protože běžný divák jejich výkon ani nezaznamená. Výjimkou z pravidla byl jeden z nekorunovaných králů filmového braku, nedávno zesnulý Michael Lee Aday neboli Meat Loaf, který měl co se castingu týče dost specifické gusto. Z jeho malých velkých rolí jsem proto vybral sedm památných štěků, jeden za každou dekádu jeho barvitého života. Řadím je podle míry bizarnosti.

1. BloodRayne (2005)

Jednoznačně nejotřesnější film s Meat Loafem natočil Němec Uwe Boll, který se dost okatě přiživoval na popularitě oblíbené počítačové hry i hostujících celebrit. Nejvíc bylo vidět norskou modelku Kristannu Loken (T-X z Terminátora 3: Vzpoura strojů) a Michaela Madsena (Kill Bill 1-2, Gauneři, Donnie Brasco, Wyatt Earp). Ben Kingsley a Meat Loaf se jen mihli –ovšem druhý jmenovaný si přestřelenou roli zhýralého upíra (pro příběh jinak nepodstatného) maximálně vychutnal.

2. Rocky Horror Picture Show (1975)

Ztřeštěný muzikál se odehrává na večírku transvestity z transsexuální Transylvánie, kde si takřka nikdo nemohl být jistý ničím, ani svými sexuálními preferencemi. Meat Loaf ovšem dostal pěvecké číslo přímo na tělo – střihnul si zpívajícího motorkáře Eddieho, kterému ke štěstí stačí porno, motorka, rokenrol a ságo. Později Meat Loaf tohle cameo připomněl pod jiným jménem ještě v seriálu Glee v epizodě Rocky Horror Glee Show.

3. South Park (1998)

Epizoda Koncert pro Šéfa se točí kolem Šéfovy písničky Úzký roury (v originále Stinky Bitches), kterou studio bez jeho vědomí přihrálo Alanis Morissette. Stan, Kyle, Eric a Kenny uspořádají fesťák Chef Aid, aby si nedoceněný kuchař mohl dovolit právníka. Zahrál si na něm kde kdo, Rancid, Primus, Joe Strummer, Ozzy nebo Elton. Jen Meat Loaf chyběl a koupil si od kluků akorát sušenky. A to Šéfovi vděčí za to, že má šťavnatější jméno než zrovna Kus-Kus.

4. Tenacious D: The Pick of Destiny (2006)

Hned v úvodní sekvenci Meat Loaf ztvárnil násilnickou hlavu skrz na skrz pobožné rodinky z Missouri. Svým způsobem dosáhl svého – mladší syn J. B. obrátil své oči k jedinému Bohu, jakého kdy rokenrol měl, a to Ronniemu Jamesi Diovi.

5. Fight Club (1999)

Meat Loaf uměl i dojmout – i v tak vyšinuté roli, jakou přímo pro něj napsal Edward Norton. V Klubu rváčů se předvedl coby bývalý kulturista Robert „Bob“ Paulson, kterému po rozvodu a nadužívání steroidů zbyly akorát dluhy, obří prsa a rakovina prostaty. Člen ochranky ho zastřelil při pokusu o přepadení kavárny, a stal se tak jediným členem anonymního klubu rváčů, který mohl být před ostatními jmenován.

6. Wayne's World (1992)

Tady se Meat Loaf mihne jako vyhazovač Mrňous, Wayneův kámoš z klubu Gasworks, který o kapele Shitty Beatles, jež ten večer hrála, neměl právě nejlepší mínění...

7. Monk (2009)

A konečně, Meat Loaf se objevil také v kriminálním seriálu Můj přítel Monk. V epizodě Monk a kletba Voodoo je jako prodejce okultních předmětů, „reverend“ Hadley Jourgenson, podezřelý z vraždění za účelem zvýšení odbytu svých voodoo panenek.

Jaká Meat Loafova přepálená role tu chybí? Připomeňte v komentářích.

Tagy top 10 Meat Loaf

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY