Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 11.12.2015 - 09:00

SD Quarter Pound 5 P-Bass: půlený singl pro pětkové Precisiony

Po Jazz Bassovém modelu humbuckerů Apollo JB Linear přichází firma Seymour Duncan s další novinkou, tentokrát v podobě inovovaného půleného singlu SD Quarter Pound 5 P-Bass, určeného k modifikaci pětistrunných baskytar Fender Precision a ostatních nástrojů využívajících podobně koncipovaného snímače.

Quarter Pound využívá magnety Alnico 5 s rozšířenými pólovým nástavci (1/4 palce) s širším záběrem magnetického pole, navýšeným výstupem (14 kOhm) a upravenou frekvenční charakteristikou s posílenými basy a výškami a pevnými středy, jenž umožní nástroji prosadit se ve zvuku kapely.

Basisti vyžadující moderněji orientovaný sound ocení kromě vysoké citlivosti pětkového singlu také plný tón s dlouhým sustainem a průrazný, agresivní zvuk s masivní projekcí, který si i v případě struny H zachovává dostatek vyšších středů nutných k čitelnému přednesu nejnižších pásem a rychlý, výrazný atak.

Cena modelu SD Quarter Pound 5 P-Bass by se měla pohybovat pod hranicí 120 dolarů a kromě samotného snímače, montážních šroubů a pěnových podložek najdete v krabičce také kompletní a podrobný návod celého zapojení, takže případnou výměnu snímače zvládne i muzikant bez elektrotechnických znalostí.

Pro ty, kteří uvažují o modernizaci klasické čtyřky, vyrábí Seymour Duncan půlený singl SPB-3 Quarter Pound P-Bass (viz. video) s nižším výstupem (11.5 kOhm), decentnějšími basy, identickým typem magnetů Alnico 5 a cenou okolo 70 dolarů. Pokud jste příznivci moderního soundu a uvažujete o zvukové inovaci vašeho oblíbeného Precisionu, tak zkuste některé ze snímačů Seymour Duncan Quarter Pound.

Tagy Seymour Duncan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY