Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 18.07.2014 - 10:43

SD NYC 4/5 Bass: snímače pro aktivní pasivkáře

Seymour Duncan v poslední době chrlí jednu novinku za druhou - ať už jsou to humbuckery pro 6, 7 a 8-mi strunné kytary, speciální single coily pro Strat a Tele nebo efektové pedály. Zbrusu novým přírůstek jsou pasivní basové snímače Seymour Duncan NYC Bass pro 4 a 5-ti strunné nástroje. Každá z verzí SD NYC je vyráběná v kobylkové a krkové variantě a díky svým rozměrům přesně sedí do otvorů pro aktivní snímače EMG 35 (4 str.) a EMG 40 (5 str.). Takže basisti, kteří mají své nástroje osazeny těmito EMG a poohlížejí se po pasivním typu elektroniky, nebudou mít s výměnou snímačů žádnou velkou práci.

Nové Duncany mají šasi ve stylu soapbar - tzn. že snímače nepotřebují ke svému ukotvení rámečky ani pickguard, ale montují se přímo do korpusu a stavěcí šrouby jsou zapuštěny do masivu snímače, takže celá konstrukce je jednolitým kvádrem bez jakýchkoliv výstupků a úchytů.

V každém SD NYC jsou umístěny dva single coily SD Jazz Bass s magnety Alnico II a se zdvojenými čočkami. Čtyřžílová kabeláž umožňuje tři způsoby zapojení :

1. Každý single coil paralelně - zvuk si stále zachovává singlový charakter s jasnými basy a "dřevěnými", pevnými středy, další výhodou je nulový brum.

2. Oba single coily zapojeny v sérii - humbucker se silným výstupem, masivní projekcí a dlouhým sustainem (něco pro vyznavače soundu ala Music Man).

3. Rozepnutí snímače na jeden single coil - klasika v podobě legendárního Fenderu Jazz Bass.

Pokud uvažujete o rozšíření zvukových možností svého nástroje a přece jen nechcete přijít o aktivní elektroniku, tak Duncan vyrábí s těmito snímači kompatibilní systém STC-2 s dvoupásmovým ekvalizerem, hlasitostí, potenciometrem Blend a Slap Switchem nebo typ STC-3P, který má navíc ovládání středového pásma. Seymour Duncan NYC 4 a 5 Bass by se v Evropě měly objevit v řádu několika týdnů.

Tagy Seymour Duncan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY