Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Schecter Nick Johnston Traditional: moderní Strat z Custom Shopu

Signovaným modelem Stratu vyrobeným v Custom Shopu pro famózního kanadského kytaristu Nicka Johnstona se americký Schecter vrací do osmdesátých let, kdy firma produkovala moderní verze nástrojů vycházejících z nestárnoucího konceptu Leo Fendera. Schecter Nick Johnson Traditional ctí tradiční tvar těla předlohy a přidává inovace v podobě snímačů SD, upravené elektroniky, stříbrných pražců, zamykatelných strojků a dalších komponent.

K tělu z výběrové olše je přišroubován javorový krk v saténovém laku se subtilnějším profilem Custom C (20,9 mm na 1. pr., 22 mm na 12. pr.) a palisandrovým hmatníkem s plochým 14-ti palcovým radiusem a 22 stříbrnými jumbo pražci Jescar Premium German Silver, jenž jsou svými rozměry identické s typem drátu Dunlop 6100. Nultý pražec Graphtech TUSQ má šířku 42.4 mm a menzura byla vyměřena na 25.5 palce.

Vibrato Schecter Vintage je do korpusu ukotvena dvěma šrouby, páka je nastavitelná šroubovací objímkou a ladění mají na starost kvalitní zamykatelné strojky renomované značky Hipshot se sníženými hřídelemi, takže odpadla nutnost instalace srážečů strun.

Do pickguardu ve slonovinovém odstínu jsou zasazeny tři single coily Seymour Duncan Texas Hot Antiquities ovládané pětipolohovým nožovým přepínačem a potenciometry společné hlasitosti a tónové clony. Oproti originálnímu Stratocasteru zde nenajdeme typickou jackovou vaničku, ale výstup se přemístil na spodní lub korpusu.

Schecter Nick Johnston Traditional představuje skvělou alternativu k nejvyšším řadám Stratocasterů a určitě osloví hráče, kteří mají rádi subtilnější krk a plochý hmatník, díky kterému lze pohodlně vytahovat jednotlivé tóny. Tento profesionální model je dodávaný výhradně v laku Atomic Silver a pokud si jej chcete vyzkoušet, tak jeden kousek s cenovkou 96 190 Kč už visí v modřanské prodejně Kytary.cz.

Tagy Stratocaster Custom Shop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY