Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 05.03.2018 - 00:01

Satrianiho humbucker DiMarzio Satchur8

Newyorský vývojář Larry DiMarzio a firemní designér Steve Blucher spolupracují s kytarovým mágem Joem Satrianim už pěknou řádku let v jejichž průběhu vznikly Satrianiho modely snímačů DiMarzio FRED, Mo’ Joe, PAF Joe nebo Satch Track. Zatím posledním výsledkem této kooperace je kobylkový humbucker Satchur8 DP273, který Satriani používá na svých nejnovějších modelech signovaných kytar Ibanez JS2480 a JS1CR30.

Pasivní humbucker Satchur8 využívá netradiční magnet Alnico 8, jenž má sice většinou tendenci k mírně nasálnímu témbru, ale výrobce tuto vlastnost eliminoval a vytvořil snímač s velmi rychlým atakem, silnou projekcí a masivním širokým tónem se zpěvnými výškami a plnými středy.

Satriani hraje na nástroje s uzamykatelným vibratem Edge a tomu byly přizpůsobeny i širší rozteče imbusových pólových nástavců (tzv. F verze). Snímač má čtyřžílovou kabeláž umožňující jeho zapojení v různých režimech (sériově, paralelně, rozepínání cívek atd.).

Novinka je z pohledu síly výstupu s hodnotou 375 mV nejsilnějším Satrianiho modelem, indukčnost činí 6.429 H, frekvenční rozložení signálu je dáno poměrem - výšky 4.5, středy 6.5, basy 6.0 a odpor cívek v různých modech je následující: série - 12.73 kOhm, rozepnuté cívky N - 7.4 kOhm, S - 5.6 kOhm a paralelní mod - 3.2 kOhm.

Satrianiho signovaný humbucker DiMarzio Satchur8 DP273 bude dostupný v celkem 23 barevných úpravách, včetně výrazných neonových odstínů nebo ve verzích s kovovými niklovanými a zlacenými pouzdry včetně patinovaných variant. Potěšitelná je i cena, která se nijak zásadně nevymyká cenovkám standardních modelů a pohybuje se okolo hranice 80 dolarů.

Tagy Dimarzio humbuckery DiMarzio Satchur8 Joe Satriani

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY