Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Samplovací groovebox Novation Circuit Rhythm

Do celosvětové distribuce konečně zamířil groovebox Novation Circuit Rhythm, o kterém se první kusé informace začaly objevovat už koncem předloňského roku. Prozatím poslední zástupce série Circuit představuje komplexně řešenou stanici s integrovanou nahrávací jednotkou, pokročilým sekvencerem, efektovou sekcí a v neposlední řadě standalone koncepcí, díky níž lze pohodlně vytvářet hudbu i na cestách.

Circuit Rhythm je osmistopý samplovací groovebox s možností pitchingu a slicingu, u něhož potěší funkce pravděpodobnosti, patternů, resamplingu či tvarování zvuku. Každá stopa má svůj vlastní 32krokový sekvencer řetězitelný až do 256 kroků s kvantizací nebo mikro swingem přinášejícím do vytvářeného partu lidský feeling. Mřížka tvořená 32 pady může jako melodická klaviatura, nebo bicí pady podle toho, jak chcete se samplovanou stopou zacházet.

Osm otočných encoderů umožňuje makro úpravy různých parametrů sampů, procházejících přes high pass a low pass filtry a úložiště obsahuje 8 bank vzorků připravených k použití. Prvních šest nabízí 16 sad bicích samplů se čtyřmi melodickými a dvanácti perkusními zvuky, banka 7 disponuje dalšími harmonickými či melodickými zvuky a banka 8 je vyhrazena kombinacím melodických smyček a bicích breaků.

Přestože je každý track monofonní, lze pomocí funkce Sample Flip přiřadit vybrané vzorky různým krokům v dané stopě. Zvolený systém se tak odlišuje od programu Sample Slicing, kdy je možno jeden vzorek rozdělit až do 16 padů a vytvářet tak vlastní smyčky. Triggering probíhá v jednorázové, smyčkové nebo gate formě a vzorky můžete také převádět do reverzního modu.

Samply mohou žít vlastním životem díky parametru Mutating Shuffling nebo efektu pravděpodobnosti navázanému na jednotlivé kroky. Intuitivní přístup podporují změny patternových řetězců s pořadím volitelným během hry, včetně náhodné aktivace apod. Spoustu možností přináší sekce Grid FX s položkami Beat Repeat, Vinyl Simulation, Gater, Auto-filter nebo Reverser, které se spouští stisknutím padu.

Na zadní straně šasi najdete trojici DIN konektorů MIDI In/Out/Thru, analogový Sync výstup, dvojici jackových vstupů, stejný počet výstupů, minijackovou sluchátkovou zdířku, slot pro microSD karty a port USB-C, sloužící také k dobíjení integrovaného lithiového článku s výdrží přibližně čyř hodin provozu. Novation Circuit Rhythm je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se těsně pod hranicí 11000 Kč, součástí balení jsou i dva USB kabely.

Tagy novation Novation Circuit Rhythm

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY