Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 07.03.2018 - 00:01

Rytmická stanice Korg KR-55 Pro

Originální model automatického bubeníka KR55, uvedený firmou Korg na trh v roce 1979, se v té době stal bestsellerem, stejně jako inovovaná verze KR55B (1982), která představovala nedílnou součást zvuku řady elektronických kapel včetně Jeana-Michela Jarreho nebo britských Depeche Mode. Nyní se japonský výrobce rozhodl tuto starší sérii oživit novým multifunčním modelem s označením KR-55 Pro disponujícím kromě rytmické jednotky také mixerem, efekty a nahrávací sekcí.

KR-55 Pro nabízí 24 rytmických stylů, každý ve dvou variacích, jež jsou navíc rozděleny do tří patternů (basic, fill-in 1, fill-in 2), songy lze ukládat do 30 bank (po 999 krocích) a zařízení se může pochlubit sofistikovanou technologií RGT (Real Groove Technology) poskytující špičkovou kvalitu zvuku bez ohledu na zvolené tempo v rozpětí 48 až 240 bpm.

Nahrávací modul s funkcemi Undo/Redo pracuje s audio formátem WAV (44.1 kHz, 16-bit), délka záznamu uloženého na SDHC kartě je dána poměrem 100 min. / 1GB, maximální nepřetržitá délka nahrávky činí 3 hodiny a multitracking je limitován pouze volnou kapacitou karty, na kterou lze uložit 50 projektů.

Efektová jednotka obsahuje studiový reverb, dvoupásmové korekce a prostorový stereo-efekt Acoustage, součástí výbavy je i chromatická ladička (mody Guitar, Bass, Piano) nebo funkce Chain pro vytváření různých rytmických struktur. Konektivita sestává z mikrofonního XLR vstupu, dvou jackových line/inst zdířek, sluchátkového výstupu, jacku pro footswitch, Aux In a dvou hlavních výstupů.

Korg KR-55 Pro s rozměry 347 x 223 x 68 mm je napájen 9V adapterem (součást balení) nebo šesti tužkovými AAA bateriemi s výdrží až 7 hodin (alkalické nebo dobíjitelné články). Novinka by se měla v evropské distribuci objevit na přelomu března a dubna za cenu okolo 290 eur.

Tagy korg Korg KR-55 Pro
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY