Přejít k hlavnímu obsahu
Ivan Kalafatič - Pá, 14.06.2019 - 12:00

Rvačka visela ve vzduchu

Když jsme s Lights Off začali připravovat materiál na desku (Lights Off), měli jsme za sebou dvě EP, Kids or Hits (2015) a Nice To Leave You (2016). Obě jsme točili s Amákem, se kterým je radost spolupracovat, takže volba byla v tomhle ohledu jasná – logická.

Uvědomovali jsme si ale, že je čas přijít s nahrávkou, která bude reprezentovat kapelu po šesti letech existence, zvukově i hudebně už nějak jasně zformovanou – rozpoznatelnou. 

Na předchozích EP jsme svůj zvuk hledali, zkoušeli kam se můžeme posunout a snažili se vytěžit maximum. Nahrávky na kterých je spousta kytarových stop a později i klávesy se točili na jednu příšernou kytaru, basa přes kytarový aparát a klávesy jsme neměli vůbec. Koncerty ukázaly, jak jsme vlastně krok pozadu za tím, co zní z CD.

Trvalo nám víc než rok dovybavit kapelu a dořešit, jak naživo odehrát, co je na desce. Když jsme měli technicky jasno, zamluvený termín ve studiu, zjistili jsme, že nemáme ani písničky ani peníze na studio. Ideální situace na krizi, která samozřejmě přišla, překládání termínu, rvačka visela ve vzduchu, ponorka jak má být. Nějak jsme to ustáli, co tě nezabije, to tě posílí!!!

Desku jsme dokončili na jaře 2019 a vyšla ve vlastním nákladu na CD se dvěma klipy: Do you wanna kiss her a On the road. Příští rok se máme v plánu připomenout buď dalším EP nebo singlem s klipem. To ukáže čas.

Tagy komunita Lights Off
Baskytarista kapely Lights Off z Jeseníku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY