Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ron Thorn z Fender Custom Shopu představuje opulentní Masterbuilt Prestige Acoustasonic

Nedlouho po premiéře flexibilního modelu Jazzmaster Acoustasonic se na instagramovém profilu master buildera Fenderova Custom Shopu Rona Thorna objevily fotografie speciálního provedení tohoto moderně koncipovaného nástroje, jehož prezentaci doplňuje také firemní video. Thornem navržená a postavená vrcholná verze s označením Masterbuilt Prestige Acoustasonic NOS „The Trees“ byla vyrobena v jediném exempláři s cenovkou atakující hranici půl milionu korun.

Pro základnu dutého korpusu byl zvolen smrk „Stradivarius“, pocházející z chráněné oblasti italských Alp, kde si pro své nástroje vybíral materiál Antonio Stradivari. Poté, co toto místo zasáhla bouře, byla část spadaného dřeva k dispozici, takže Thorn měl možnost vytvořit  korpus svého Offset Custom Shopu z jednoho z vykořeněných smrků.

Mahagonový top těla pochází ze stromu ověnčeného mytologickým statusem – ceněný kus s plamínkovou kresbou, jenž byl pokácen v roce 1965, se v 80. a 90. letech stal součástí akustických kytar butikových značek a jeden ze zbylých přířezů se Fenderu podařilo získat před dvěma lety. Historickou hodnotu má také mahagon použitý na stavbu krku s profilem 1957 Soft "V" – vybrané dřevo leželo více než čtvrt století pod vodou a po nalezení bylo pečlivě vysušeno a zpracováno.

Kromě těchto skutečně výjimečných materiálů je samostatnou kapitolou ebenový hmatník vykládaný intarziemi v podobě stromových listů, a plát vzácného mahagonu najdeme i na hlavici nebo snímačovém krytu. Pokročilá elektronika s všestranným snímacím systémem, zahrnujícím přepínatelné akustické a elektrické režimy, je shodná s typem, který je montován do nástrojů Acoustasonic Jazzmaster.

„Jako všichni master buildeři, i my občas narazíme na speciální kus dřeva, který si schováme a čekáme na správnou příležitost, kdy z něj bude možné udělat jedinečnou kytaru. V tomto případě to byly tři speciální kusy dřeva. Jakmile jsem uslyšel, že se Fender chystá uvést na trh nový model Acoustasonic v offsetové úpravě, okamžitě jsem si v mysli spojil kusy uschovaného materiálu a cítil jsem, že konečným výsledkem bude nástroj hodný tak úžasných dřev,“ okomentoval vznik sběratelského unikátu Ron Thorn.

Tagy Fender Fender Custom Shop Ron Thorn – Fender Custom Shop Fender Masterbuilt Prestige Acoustasonic NOS „The Trees“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY