Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Rode VideoMic Me-L: mikrofon pro iOS zařízení

Australský výrobce zvukové techniky Rode připravil pro majitele iPhonů a iPadů malý profesionální mikrofon VideoMic Me-L s Lighning konektorem a minijackovým sluchátkovým výstupem. Jednoduše připojitelný model tak přináší další možnosti při tvorbě videí a další devizou novinky je poměrně příznivá cena.

Digitální kondenzátorový mikrofon, jehož půlpalcová kapsle je ukryta v černě eloxovaném hliníkovém těle s kompaktními rozměry 73.5 x 20.2 x 25.7 cm a hmotností pouhých 28 g, disponuje kardioidní směrovou charakteristikou a konektor Ligtning vystupuje přímo ze šasi, takže mikrofon stačí jen nasadit na hostitelské zařízení bez nutnosti použití kabelové propojky.

Lightning je samozřejmě otočný, takže mikrofon lze směrovat oboustranně a minijackovou zdířku pro sluchátkový monitoring najdeme na zadní straně tubusu, takže šňůra nijak nepřekáží ve snímaném poli a nenaráží na čelní krycí síťku. Mikrofon s převodníky 24-bit/44.1-48 kHz se může pochlubit frekvenčním rozsahem 20 Hz až 20 kHz, maximální SPL je dáno hodnotou 115 dB a odstup šumu činí 74.5 dB.

Mikrofon Rode VideoMic Me-L, vycházející z předchozí verze VideoMic Me osazené čtyřcestným 3.5 mm TRRS jackem, je kompatibilní se zařízeními fungujícími na platformě iOS 11 a vyšší a jeho oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena na 79 dolarů včetně kvalitního windshieldu a také nastavitelného gumového držáku pro uchycení na stojan.

Tagy Rode Rode VideoMic Me-L

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY