Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Reverb Strymon BigSky ve formě pluginu

Model BigSky z produkce firmy Strymon patří stále k tomu nejlepšímu, co může současný trh v kategorii pedálových reverbů nabídnout. Obliba a prodejní čísla daného efektu neklesají a butiková značka se navíc rozhodla tento typ reverbu nabídnout také té části muzikantů, zvukařů či producentů, kteří by BigSky chtěli využívat především pro studiovou práci. Seznamte se v krátkosti s novou softwarovou verzí BigSky Plugin.

Vůbec první plugin společnosti Strymon disponuje stejně jako hardwarová předloha celkem dvanácti dozvukovými režimy – Bloom, Swell, Magneto, Plate, Hall, Room, Reflections, Nonlinear, Spring, Shimmer, Chorale a Cloud, ovládaných kromě jiného potenciometry s parametry Mix, Damping, Pre-Delay, Tone, Decay, Room Size, Mod a také Low End, což je novinka vyhrazená softwarové formě. Další změnou je konkrétní zobrazení původních funkcí Param 1, Param 2, které jsou závislé na zvoleném dozvukovém modu.

Praktickou vychytávku představuje fakt, že při přechodu na jiný reverbový mod je plugin schopen udržet původní nastavení, z pedálu byla převzata i funkce Infinite Sustain / Freeze s následnou aktivací pomocí switche Hold, naopak díky algoritmům a upravené architektuře přináší software možnost spouštění více instancí, přímočařejší editaci a také pohodlnou automatizaci různých parametrů.

Strymon BigSky Plugin je nabízen ve formátech AAX, VST3, AU, výrobce zaručuje bezproblémový chod na počítačích s operačním systémem Windows 10 nebo MacOS Monterey / Big Sur a novějších. Software je autorizován prostřednictvím aplikace iLok Licence Manager, a vyžaduje tedy účet iLok. Cena byla nastavena těsně pod hranicí 200 dolarů, ale efekt lze vyzkoušet i prostřednictvím bezplatné sedmidenní trial verze.

Tagy Strymon Strymon BigSky Plugin

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY