Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Rabea Massaad a slepý test dvacítky overdrivů. Který vyhrál?

Britský obchod Andertons' a kytarista Rabea Massaad spojili síly a připravili test celkem 21 overdrivů různých výrobců, od tradičních, přes levnější produkci asijských firem, až po butikové modely. Testování bylo prováděno tzv. slepou metodou, odstraňující případné předsudky týkající se věhlasu konkrétních značek a kladoucí důraz výhradně na zvukovou stránku věci. Posuzovány byly postupně vždy dvojice efektů, a to s pomocí aktivního A/B switcheru (true bypass looper), superstratu Sire S7, čistého kanálu lampového zesilovače Victory VX Kraken a reverbu Strymon BlueSky.

Po hodinovém vyřazovacím procesu se do finále dostala trojice pedálů firem Boss, Warm Audio a Wampler. Třetí místo obsadil známý overdrive Warm Audio Warmdrive (předloha Love Pedal Zendrive), druhá pozice patří Wamplerově replice Klonu Centaur v podobě modelu Tumnus a absolutním Massaadovým favoritem se stal Boss Blues Driver BD-2W z prémiové japonské edice Waza Craft, disponující oproti standardní verzi BD-2 také druhým modem Custom s výraznějšími středy, masivnějším tónem a delším sustainem.

Tagy Rabea Massaad boss Boss BD-2 Blues Driver Boss BD-2W Blues Driver

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY