Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PurpleCore: hybridní korpusy od DW

V rámci letošní akce Drum Day LA prezentovala firma Drum Workshop (DW), která při výrobě korpusů s oblibou experimentuje s různými druhy dřeva, jeho směrovou orientací a rozložením, nejnovější přírůstek hybridní řady ze série Collector's. Edice, vyrobená pomocí inovované firemní technologie, dostala označení PurpleCore a na trh by měla dorazit v několika verzích.

Základem kolekce PurpleCore je centrální třívrstvé jádro tvořené odolným exotickým dřevem purpleheart, používaným také na topy nebo vyztužení krků kytar. Purpleheart z pouze jedné horizontálně zarovnané dýhy s dlouhým zrnem lze následně kombinovat s pláty severoamerického javoru, třešně či mahagonu a vytvořit tak hybridní korpus s různým zvukovým charakterem.

Vzhledem ke koncepci devítivrstvého skeletu nedochází v plášti bubnu k přehnané tenzi, zvolené řešení také zvyšuje mechanickou stabilitu stěny i pevnost projekce a důležitým faktorem je skutečnost, že Purple Core nabízejí po zvukové stránce největší porci nízkých frekvencí z dosud vyráběných kitů společnosti Drum Workshop.

John Good, šéfdesigner značky, jenž stál u zrodu série PurpleCore, okomentoval premiéru nové řady následovně: „Je to pro nás velký průlom. Dlouho jsme hledali způsob, jak vyrobit korpus z různých typů dýhy, ale chtěli jsme, aby to bylo něco, co obstojí ve zkoušce času. Vlastnosti purpleheartu nám to umožňují. S pouze jednou vodorovnou vrstvou v celé stěně jsme vytvořili buben s opravdu masivní odezvou v nízkých frekvencích, ale zároveň s potřebným atakem a presencí. Už se nemůžu dočkat, až to uslyší bubeníci a zvukaři.“

Skelety Timbre Matched PurpleCore jsou nabízeny v celé řadě velikostí a povrchových úprav, včetně mnoha konfigurací hardwaru z kalifornského DW Custom Shopu. Javorová kombinace poskytuje maximální rezonanci, projekci a atak, třešeň disponuje čistým melodickým přednesem s hřejivější tonalitou a mahagonové provedení boduje plným tónem s měkčím témbrem, bohatými středovými pásmy a zakulacenými výškami. Ceny jednotlivých bubnů jsou samozřejmě závislé na konkrétním typu, povrchové úpravě, rozměrech a vybraném hardwaru.

Tagy Drum Workshop DW PurpleCore

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY