Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS SE NF3: Silver Sky s humbuckery Narrowfield

Paul Reed Smith uvádí na trh další zástupce nástrojové edice SE s označením PRS SE NF3 a SE NF3 Maple, jež přebírají základní konstrukci populárního firemního Stratu Silver Sky, ale na rozdíl od něj jsou osazeny trojicí snímačů Narrowfield typu DD "S", fungujících jako bezbrumové minihumbuckery, ovšem se zvukem jednocívkových snímačů. Edice Narrowfield se tak poprvé dostává do finančně přístupnějších kytar řady SE, vyráběných asijskou pobočkou značky.

Humbuckery Narrowfield DD (Deep Dish) "S" jsou vybaveny vyššími cívkami, aby se do nich vešlo více vinutí, a opatřeny kovovými segmenty uloženými mezi magnety, což ve výsledku poskytuje artikulovanější a silnější tón. Ovládání sestává ze společné hlasitosti, tónové clony a pětipolohového nožového přepínače nabízejícího obdobné konfigurace jako Stratocaster, ale samozřejmě v humbuckerovém provedení  (viz foto pod textem).

Novinky s menzurou o délce 25 palců budou k dispozici v barevných provedeních Gunmetal Gray, Ice Blue Metallic, Metallic Orange či Pearl White s palisandrovým nebo javorovým hmatníkem o radiusu 10 palců, nesoucím 22 středně silných pražců a samozřejmě i tradiční poziční intarzie v podobě ptáků. Krk z jednoho kusu javoru s pohodlným profilem Wide Thin je k topolovému korpusu přišroubován přes ergonomicky tvarovaný spoj.

Hardware potažený vrstvou niklu tvoří spolehlivé patentované vibrato PRS s blokovými kameny a masivní základnou uchycenou k tělu pomocí šesti vrutů, ladění zajišťují odlehčené celokovové firemní mechaniky. Oficiální cena modelů PRS SE NF3, které se na evropském trhu představí zřejmě v průběhu července, se pohybuje těsně pod hranicí 1100 eur včetně kvalitního polstrovaného gig bagu.

I když bude kolekce Silver Sky – a částečně tedy i SE NF3 – asi stále srovnávána se Stratocasterem, provozní ředitel PRS Jack Higginbotham je toho názoru, že NF3 by měla být vnímána jako svébytný model. „NF3 pro mě není naším pojetím S-stylu: jde si vlastní cestou,“ říká. „Chápu, že ji trh může vnímat jako naši odpověď na Stratocaster, ale to u této kytary není můj záměr.“

Tagy PRS PRS SE NF3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY