Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.11.2022 - 00:01

PRS Robben Ford Limited Edition McCarty

O tom, že firma PRS připravuje signovaný nástroj pro uznávaného fusion kytaristu Robbena Forda, se na muzikantských fórech mluvilo už téměř před rokem. Na letošním srpnovém vystoupení v helsinském jazzovém klubu se Ford poprvé objevil s prototypem nového modelu a nyní značka oficiálně představila speciální edici nesoucí označení PRS Robben Ford Limited Edition McCarty. Název podpisové verze tak poměrně jasně naznačuje, že její předlohou je klasická série kytar PRS, odkazujících na bývalého manažera Gibsonu Teda McCartyho, který byl v osmdesátých letech mentorem šéfa společnosti Paula Reeda Smithe.

Tomu odpovídá mahagonový základ těla s klenutým javorovým topem, lepený krk z mahagonu, pro kytary PRS standardní menzura dlouhá 25 palců nebo abalonové ptačí značky v old-school stylu. Hmatník z afrického blackwoodu o radiusu 10 palců je opatřen 22 středně silnými pražci, kostěným ořechem a jeho hrany chrání bílá výložka.

Přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů Robben Ford Treble / Bass s chromovanými kryty, do nichž je logo „Dojo“, ovládání sestává z potenciometrů společné hlasitosti a tónové clony, třípolohového switche a malého páčkového spínače sloužícího k rozepínání cívek obou snímačů.

Struny kotví v jednoduché, ale účelné wraparound kobylce s kompenzací ladění a mosaznými stavěcími šrouby, použity byly firemní vintage strojky s plastovými tulipánovými rondely a hardware dostal niklovaný povrch. PRS Robben Ford Limited Edition McCarty v elegantním lesklém laku Black Gloss Nitro a stejně zbarvenou hlavicí se na trhu objeví v úzké kolekci čítající 200 kusů. Oficiální cena včetně kvalitního pouzdra, certifikace a dalších doplňků se pohybuje okolo 4750 eur.

„Spolupráce s Robbenem na vývoji tohoto nástroje byla velmi příjemnou zkušeností,“ uvedl Paul Reed Smith. „Tvrdě na nás tlačil, abychom vyladili každý detail, a nakonec si myslím, že jsme vytvořili výjimečnou kytaru, která zní stejně dobře nebo lépe než mnoho vintage nástrojů.“

Tagy PRS PRS Robben Ford Limited Edition McCarty

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY