Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 26.04.2021 - 00:01

PRS Fiore: Strat Marka Lettieriho

Mark Lettieri, famózní kytarista, skladatel, producent, držitel ceny Grammy a člen kapely Snarky Puppy nabité skvělými muzikanty, byl doposud spojován hlavně se Stratocastery typu NOS Retro butikové firmy Grosh, které mu postavila několik nástrojů. Letos se ale hlásí o pozornost značka Paul Reed Smith s novinkou v podobě Lettieriho signovaného modelu PRS Fiore, jenž nápadně připomíná koncepci podpisového kousku Silver Sky, navrženého před časem pro dalšího příznivce Stratů Johna Mayera.

Ke korpusu z bahenního jasanu je přišroubován javorový krk, který má oproti známé „bolt-on“ verzi PRS CE 24 speciální profil Fiore a standardně řešenou patku, umožňující levé ruce pohodlnější přístup k vyšším polohám. Javor byl zvolen i pro stavbu hmatníku s plošším radiusem, 22 středně silnými pražci a samozřejmě ptačími intarziemi. Menzura je na Lettieriho přání prodloužena na fenderovských 25.5 palců.

Kytara disponuje custom snímači sestávajícími z kobylkového humbuckeru Fiore-H a dvou single coilů Fiore-S doplněných pětipolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí a dvojicí tónových clon s integrovanými push/pull přepínači rozšiřujícími zvukové možnosti nástroje.

Firemní vibrato osazené kameny z ohýbaného plechu ve stylu mechanik Fender, je k tělu připevněno dvěma šrouby, ovšem nejedná se o klasický dvoupivotový systém známý např. z luxusní edice Fender American Ultra apod., ale o podobný způsob ukotvení, jaký můžeme najít u vibrat Fender Synchronized s šesti vruty. Vibrato PRS je samozřejmě modernější a kromě jiného nabízí spolehlivější zasouvací segment hřídele s nastavitelným rotačním odporem. Do hlavice jsou vsazeny uzamykatelné strojky s malými vintage rondely a hardware má niklovaný povrch.

Zájemci o koupi povedeného modelu Paul Reed Smith Fiore si mohou vybrat z klasických černých nebo bílých laků Black Iris a Sugar Moon, pro příznivce transparentních úprav je připraven slušivý červený odstín Amaryllis. Cena byla nastavena pod hranicí 2500 dolarů včetně kvalitního gig bagu PRS Premium. Na českém trhu by se Lettieriho signatura měla objevit v průběhu srpna s cenovkou okolo 77700 Kč.

Tagy PRS PRS Fiore

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY