Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 21.05.2018 - 00:01

Programovatelný reverb Seymour Duncan Silver Lake

Seymour Duncan přichází na trh s funkcemi nadupaným dozvukovým efektem Silver Lake Dynamic Reverb, vybaveným firemní technologií Dynamic Expression reagující na intenzitu úhozu, true stereo konektivitou, MIDI rozhraním a pamětí pro uložení naprogramovaných presetů.

Zařízení nabízí celkem osm typů reverbu (Room, Hall, Plate, Spring, Shimmer, Gated, Swell, Delay/verb) ovládaných v základu potenciometry Decay – čas dozvuku, Pre-delay – 0 až 500 ms, Grit – lehký clipping a Damp – ořezávání vyšších frekvencí. Kromě toho zde najdeme i rotační spínač Function s modulačními a korekčními režimy Mod Depth, Mod Rate, Hi Pass a Lo Pass, jejichž parametry měníme knoflíkem Tweak.

Potenciometr Mix určuje poměr mezi čistým a efektovaným signálem, tlačítko Trails (Off – true bypass, On – buffer) aktivuje doznívání reverbu po jeho vypnutí a třímístný displej zobrazuje také číslo zvolené banky a písmeno presetu (celkem 128 presetů rozdělených do 32 bank, 32xABCD).

K patentovanému obvodu Dynamic Expression, rozšiřujícímu zvukové možnosti novinky, je přiřazen malý prosvícený ovladač Threshold pro nastavení citlivosti reakce, doplněný dvojicí tlačítek a diodami – první s mody Hard, Soft, Off a druhé s režimy Mix, Mod, Damp.

Levý nášlapný footswitch zastává funkci bypass, zatímco pravým switchem se pohybujeme mezi uloženými presety nebo bankami. Čelní strana je vyhrazena pro dvojici jackových vstupů / výstupů (mono / stereo), DIN konektory MIDI In / Thru, zdířce napájecího adapteru s rozsahem 9 až 18 V a na levém boku šasi je umístěn port USB Micro-B.

Seymour Duncan Silver Lake Dynamic Reverb se řadí k současné špičce dané kategorie efektů a tomu odpovídá i cena, která se v případě amerického trhu pohybuje pod hranicí 350 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Silver Lake
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY