Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PreSonus Revelator: víc než jen USB mikrofon

Firma PreSonus Audio Electronics pokračuje v rozšiřování nabídky všestranných mikrofonů, vhodných jak pro klasický náběr nástrojů, tak i pro stále populárnější podcasting, vlogging, hraní počítačových her a další aktivity. Profesionální USB-C model Revelator splňuje nejen zmíněné požadavky, ale přidává i technologii, převzatou ze známých mixážních konzolí StudioLive, která zásadním způsobem navyšuje užitnou hodnotu tohoto mikrofonu.

Kromě volby tří směrových charakteristik (kardioidní, osmičková, omni) a kvalitních převodníků pracujících s rozlišením 24-bit / 96 kHz, je k dispozici aplikace Revelator se softwarovou mixážní jednotkou UC Surface, efektovou sekcí a dalšími funkcemi. Mikrofon je schopen pracovat ve stereofonních režimech Revelator, Revelator Loopback 1 a Revelator Loopback 2, přičemž poslední dvojice jmenovaných modů zajišťuje míchaní zvuků z různých audio aplikací.

U tzv. Fat Channelu je možno zařadit do signálové cesty kompresor, noise gate, ekvalizer, reverb nebo hlasové efekty, banka pojme celkem 16 presetů rozdělených na 8 továrních a stejný počet uživatelských předvoleb. Přímo přístupné jsou 4 sloty, další presety lze najít přes platformu Universal Control. V těle mikrofonu je vestavěn sluchátkový zesilovač s potenciometrem hlasitosti pro monitoring s nulovou latencí

Součástí je dokonce i šestikanálová zvuková USB karta (6xin/6xout), kde jsou dva vstupy vyhrazeny pro mikrofon, dva výstupy pro monitoring pomocí sluchátek a čtyři kanály lze použít k playbacku, nahrávání z jiných zdrojů, loopbacku, streamingu atd. Mikrofon je dodáván s elegantním desktopovým stojánkem se zabudovaným vedením pro kabeláž.

Oficiální cena flexibilního USB-C mikrofonu PreSonus Revelator byla v případě americké části trhu nastavena okolo hranice 180 dolarů včetně softwarového balíčku Studio One Artist, kompatibilního se systémy macOS a Windows. Paket, obsahující DAW, virtuální nástroje, efekty apod., jenž usnadňuje díky funkci drag & drop editaci nahrávky a podporuje plug-iny ve formátech VST2 / VST3 / AU.

Tagy Presonus PreSonus Revelator

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY