Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 20.05.2020 - 00:01

PreSonus ioStation 24c: DAW kontroler se zvukovou kartou

Pokud stavíte domácí nebo mobilní studio a uvažujete o tom, jakou kartu či DAW aplikaci zvolit a jakým způsobem celý nahrávací proces zpřehlednit, tak už možná nemusíte vybírat, protože PreSonus uvádí na trh flexibilní „all-in-one“ model ioStation 24c, kombinující zvukovou USB-C kartu 2x2 s DAW kontrolerem a potřebné aplikace jsou samozřejmě součástí balení.

Desktopová stanice, umožňující ovládat DAW, je vybavena dotykově citlivým motorizovaným 100 mm faderem, jenž usnadňuje práci ve fázi nahrávání nebo míchání. Mezi přednosti patří sekce Session Navigator pro snadný přístup k osmi často používaným funkcím DAW, a pohyb v časové ose nahrávky je řešen pomocí rotačního 360° encoderu.

Další tlačítka slouží pro editaci parametrů a funkcí v sekci Recording-Transport, nechybí automatizace, nastavení kanálů (level, pan, solo, mute, rec arm), looping, záznam markerů, potenciometr Mix pro přímý monitoring a v neposlední řadě i pohodlné spouštění a zastavováním projektu externím footswitchem.

Na čelní straně šasi jsou umístěny dva kombinované mic/line/inst XLR/TRS vstupy s vypínatelným phantomem 48V, napojené na analogové mikrofonní předzesilovače XMAX Class A s rozsahem gainu až 80 dB. Kvalitní převodníky pracují s rozlišením 24-bit/192 kHz a výstupní signál je veden prostřednictvím dvojice symetrických linkových TRS konektorů.

Konektivitu doplňuje stereofonní sluchátková zdířka s vlastní hlasitostí, zmíněný port USB-C 2.0, výstup pro externí footswitch a napájení obstarává adapter 12V 650 mA. Novinka, integrující do jednoho zařízení firemní ovladač FaderPort a kartu Studio 24c, je kompatibilní se softwary Pro Tools, Logic Pro X, Cubase, Ableton Live atd. a využít lze i podporu protokolů Mackie Control a HUI.

Cena stanice PreSonus ioStation 24c o rozměrech 244 x 61 x 172 mm a hmotnosti 1 kg byla nastavena pod hranicí 8200 Kč. K produktu je dodáván adapter, kabely USB-C/USB-C, USB-C/USB-A a licence pro software Studio One 4 Artist a Studio Magic Plug-in Suite. Výrobce udává kompatibilitu s operačními systémy Windows 7 x64 SP1 nebo macOS 10.11 64-bit a vyššími verzemi.

Tagy Presonus PreSonus ioStation 24c
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY