Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Přepínače Morley Gold Series ABY-G, ABC-G a ABY-MIX-G

Značka Morley, specializující se na wah pedály a routingová řešení, posílila svůj rozsáhlý arzenál signálních přepínačů vydáním inovované řady Gold Series. Trojice modelů ABY-G, ABC-G a ABY-MIX-G vychází z populárních switcherů, které firma uvedla na trh v devadesátých letech. Rozměry všech verzí jsou optimalizovány pro uložení do pedalboardu, základní koncepce zachovává řešení použité u předchozí edice, vylepšen byl hardware a také obvody produkující méně šumu.

Varianty ABY-G a ABC-G představují standardní přepínače signálu, přičemž první umožňuje směrovat dva vstupy na jeden výstup nebo jeden vstup na dva výstupy. Jako další bonus může ABY-G v případě potřeby pracovat bez napájecího zdroje – energii vyžadují pouze stavové LED diody. Model ABC-G funguje na stejném principu, ale přidává další kanál, který uživatelům nabízí směrování tří vstupů na jeden výstup nebo naopak.

Provedení ABY-MIX-G, jenž výrobce charakterizuje jako „dvoukanálový mixer v robustním pedálu“, dokáže směrovat dva vstupy na stejný počet výstupů. Každá vstupní cesta disponuje vlastním ovládáním úrovně, což navyšuje flexibilitu této verze, která je ideální např. pro zapojení dvou elektrických kytar do jednoho kytarového zesilovače. Switcher je také vybaven prémiovým bufferovým okruhem, zamezujícím jakémukoliv nežádoucímu rušení a interferencím, vytvářených komponenty nástrojového řetězce.

Bill Wenzloff, dlouholetý marketingový manažer firmy Morley, okomentoval premiéru trojice zástupců série Gold slovy: „Přepínač Morley ABY Switcher zůstává jedním z našich nejprodávanějších produktů od jeho zavedení v roce 1992. Stal se průmyslovým standardem dané produktové kategorie. Modely Morley ABC a ABY-MIX si od svého uvedení na konci devadesátých let také získaly velkou popularitu, a nové přepínače řady Gold pokračují v jejich odkazu.“

Oficiální ceny přepínačů z edice Morley Gold byly v případě americké části trhu nastaveny následovně: ABY-G cca 100 dolarů, ABC-G cca 130 dolarů, ABY-MIX-G cca 120 dolarů. Všechny switchery mají skutečně minimální proudové nároky (2 mA), ABC a ABY jsou zapojeny v režimu true bypass, napájení obstarává 9V baterie nebo adapter a šasi jsou vyrobena ze za studena válcované oceli.

Tagy Morley Morley Gold Series ABY-G, ABC-G, ABY-MIX-G

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY