Přejít k hlavnímu obsahu
Kombinací prostřihů z obskurního filmu Vampyr z roku 1932, liquid light show od Weird Visuals a vlastními animacemi vytvořili Acid Row klip k bestii No Church on Sunday | Grafika: Divá Bára
redakce - Ne, 30.01.2022 - 16:00

Premiéra: Acid Row vypouštějí bestii No Church on Sunday, má 11 minut

Stoner-rocková kapela Acid Row upozorňuje druhým singlem s názvem No Church on Sunday na připravované album Afterglow. Jedenáctiminutová mantrická skladba No Church on Sunday je dle slov muzikantů „druhým jezdcem apokalypsy” slibovaného druhého studiového alba. Pro kostru klipu zvolili úryvky filmu Vampyr dánského kultovního režiséra Carla Theodora Dreyera z roku 1932. Produkce a mixu nahrávky se ujal bývalý bubeník skupiny Venca Zlo z Rail Way Production, masteringu Michal 'Amák' Šťastný ze studia Golden Hive.

„Dreyerovo Vampyra jsem měl jako povinnou látku ke zkoušce na vysoké. Vybrali jsme si ho jako základovku i kvůli režisérově časté inklinaci k nevyhnutelnosti osudu a smrti, s čímž se protíná i část koncepce nového alba. Textově je ale No Church on Sunday naším jediným lovesongem o lásce, co vás odradí i od nedělní návštěvy kostela. Viděno optikou tak devatenáctého století. Zároveň odkazuje song na stejnojmenný tvůrčí svět naší designérky Divé Báry,” říká o námětu frontman Alex Fonar.

Potemnělou skladbu doprovází videoklip kombinující metodu posbíraných video úryvků se záznamem živé projekce tekutých světel tvůrčí skupiny Weird Visuals, vlastními dotáčenými záběry i groteskními oživlými kresbami. Produkce několikavrstvého výsledku se chopili sami hudebníci Fonar s Dominikem Klesou, jež klíčoval animace a prolínání jednotlivých prvků do sebe. 

Acid Row od svého vzniku v roce 2012 vystoupili na klubových a festivalových pódiích v Rakousku, Německu, Slovensku, Polsku nebo Maďarsku. V průběhu let se formace neubránila personálním změnám na postech baskytary a bicích. Na kontě mají debutové EP Bad Delivery, dlouhohrající nahrávku Spikes u Beatcraft Records distribuované přes Day After Records, a několik singlů včetně posledního kusu The Serpent, který vznikl v kolaboraci s německými stoner rockery Samavayo. 

Chystaný počin Afterglow vychází digitálně 22.2.2022 v 11:11 středoevropského času. Křest alba proběhne 11. března v Kasárnách Karlín, což je zároveň datum vydání na CD a vinylech. 

Tagy Acid Row Premiéra videa

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY