Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 11.03.2020 - 00:01

Preamp/multiefekt Line 6 POD Go

Firma Line 6 vstoupila do letošního roku s novým podlahovým preamp/multiefektem POD Go. Model je osazen barevným LCD displejem s úhlopříčkou 4.3 palce, sedmi enkodery, osmi multifunkčními footswitchi s barevnými prstenci a expression pedálem. Virtuální zesilovače, kabinety a efekty jsou převzaty z procesorů nejvyšší produktové řady HX.

Integrovaný engin podporuje kromě klasické nabídky také kabinetové IR impulsy třetích stran, čímž výrazně narůstá flexibilita a uživatelská hodnota. POD Go má navíc praktickou funkci Snapshots, nabízející v rámci jednoho presetu až 4 různé variace, mezi kterými lze plynule přecházet, aniž by docházelo k výpadkům signálu nebo narušení přirozeného průběhu delaye či reverbu.

K nahrávání je připraven USB port navázaný na zvukovou kartu 4x4 s převodníky pracujícími v rozlišení 24bit/96kHz, nechybí výstup Amp Out pro reamping a další editaci obstarává firemní aplikace POD Go Edit (Mac, Windows). Podsvícené prstence footswichů mění barvy podle aktivovaného typu efektu a volit lze mezi režimy Stomp nebo Preset.

Na čelní straně hliníkového šasi jsou vedle nástrojového vstupu, zmíněného USB portu a Amp Outu umístěny dva hlavní TR/TRS výstupy, zdířka externího expression pedálu nebo momentary switche, sluchátkový jack a send/return sériové efektové stereo smyčky, kde return zastává i funkci vstupu Aux In.
Smyčka je uzpůsobena také pro využití tzv. čtyřkabelového propojení s klasickým zesilovačem

Lehký a poměrně kompaktní preamp/multiefekt Line 6 POD Go s více než 270 emulacemi aparátů, boxů či efektů a inovovanou vnitřní architekturou posunuje laťku této modelingové série směrem k prémiovému pedálovému procesoru Helix, ovšem za třetinové pořizovací náklady. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 450 dolarů.

Tagy Line 6 Line 6 POD Go
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY