Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Hammettův humbuckerový set EMG Bone Breaker

Kytarista Metallicy Kirk Hammett je dlouhodobým uživatelem aktivních snímačů EMG. Firma nyní uvádí na trh jeho nejnovější signovaný set KH – BB Bone Breaker tvořený kobylkovým humbuckerem BB-B a krkovou variantou BB-N, kterými je kromě speciálů ESP v současnosti osazen i Hammettův finančně dostupnější model kytary LTD KH-602 Purple Sparkle.

Hammettovým požadavkem byl více otevřený a transparentnější tón s menší porcí gainu, čehož výrobce dosáhl modifikací integrovaných předzesilovačů. Model BB-B s jasně definovanými středy a brilantními výškami je osazen keramickým magnetem a u verze BB-N byl použit magnet Alnico 5 dodávající zvuku potřebnou čitelnost, artikulaci a hřejivý témbr.

„Zkreslený zvuk kytar je u Metallicy často mnohem čistší, než by lidé očekávali a navíc moje preference ohledně soundu kytary se v průběhu let mění. V současné době nevyžaduji tolik gainu a dávám přednost přirozenějšímu a brilantnějšímu tónu,“ říká na adresu nových snímačů Hammett.

Signovaný humbuckerový set EMG Bone Breaker se designově neliší od známých verzí EMG 81 nebo EMG 85 a jediným identifikačním prvkem jsou zelená loga značky na plastových pouzdrech. Novinka by měla do evropských obchodů dorazit pravděpodobně na přelomu března a dubna, oficiální cena sady byla pro americkou část trhu nastavena pod hranicí 200 dolarů.

Společně se snímači obsahuje balení také veškerou kabeláž, dva potenciometry hlasitosti plus dvě tónové clony (impedance 25 kOhm), propojky, montážní šrouby, pružiny, stereofonní jackovou zdířku a klip pro baterii. S výjimkou připojení kabelů ke kontaktům nožového nebo páčkového přepínače nevyžaduje instalace systému žádné pájení.

Tagy EMG humbuckery Kirk Hammett

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY