Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové snímačové sety EMG Retro Active

Americký výrobce EMG je špičkou v oblasti aktivních kytarových a basových snímačů. Notoricky známé a mnoha hráči používané humbuckery EMG 81, 85 a 89 patří už pěknou řádku let mezi absolutní stálice a nejprodávanější modely značky, ale firma se snaží muzikantům stále nabízet i nové typy snímačů s odlišným zvukovým charakterem. Důkazem jsou i dva nejnovější sety Retro Active s dvojicí humbuckerů Super 77 nebo Fat 55 inspirovaných klasickými vintage snímači.

Oba modely mají na rozdíl od většiny produkce EMG design pasivních humbuckerů s obnaženými cívkami a dvěma řadami čoček, takže je na první pohled nerozeznáte od standardních snímačů firem jako Seymour Duncan, DiMarzio, Bill Lawrence atd. a jsou osazeny předzesilovači s inovovaným obvodem. Každý snímač má na spodní straně trojici pinů pro připojení další elektroniky bez nutnosti pájení.

Sada Super 77 evokuje zvuk prvních high-gainových humbuckerů ze sedmdesátých let a stejně jako u předlohy zde najdeme keramické magnety a měděné vinutí. Snímače s agresivnějším zvukovým témbrem citlivě reagují na práci s potenciometrem hlasitosti, dynamiku hry pravé ruky a atak trsátka.

Řada Fat 55 je inspirována vintage humbuckery z přelomu padesátých a šedesátých let a svým charakterem se blíží tónu legendárních PAF modelů vyráběných v té době Gibsonem. Snímače s decentnějším výstupem využívají magnetů Alnico a jejich přednostmi jsou plné muzikální středy, měkké hřejivé basy a příjemné výšky s detailní projekcí.

Sety EMG Retro Active se soundem klasických humbuckerů doplněné aktivním obvodem odstraňujícím různé rušivé brumy a šumy a eliminujícím signálovou ztrátu při použití dlouhých kabelů, jsou nabízeny v černé barvě nebo ve verzi zebra (vnitřní cívky černé, vnější v odstínu slonové kosti) a na výběr jsou jak standardní verze tak i modely s širší roztečí cívek pro kytary s zamykatelným vibratem Floyd Rose. Oficiální cena sady byla nastavena na 199 dolarů.

Jak nové modely od EMG zní v rukou zkušených hráčů se můžete přesvědčit na videích, která nahráli kytaristé Richie Faulkner z Judas Priest a Mike Kennealy, jehož kariéra je lemována spoluprací z řadou hvězdných jmen jako např. Frankem Zappou, Stevem Vaiem, Mikem Portnoyem nebo Joem Satrianim.

Tagy EMG EMG Retro Active

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY