Přejít k hlavnímu obsahu
Letošními headlinery jsou skvělí Young Fathers. | Foto: archiv Pop Messe
Letošními headlinery jsou skvělí Young Fathers. | Foto: archiv Pop Messe
redakce -

Pop Messe už tento víkend přiveze Young Fathers, Spiritualized a Maxe Coopera

Třetí ročník festivalu Pop Messe letos nabízí hvězdný line-up složený z téměř padesáti umělců ze všech koutů planety. Mezi hlavní jména patří Young Fathers, Spiritualized, Max Cooper, Hudson Mohawke, Helena Hauff, Ventolin nebo Gleb. Dvoudenní akce bude probíhat od 28. do 29. července v Brně v prostoru před fotbalovým stadionem Za Lužánkami a v přilehlém Bobycentru. Festival, jehož loňský ročník získal ocenění Počin roku v cenách Vinyla, se uskuteční v plné parádě, navzdory neuvěřitelným odsudkům některých brněnských zastupitelů.

Pořadatelé pro letošní ročník připravují celkem pět scén, dvě venkovní a tři vnitřní. Vystoupí představitelé různorodých žánrů – od alt-popu přes rap, kytarovou hudbu až po elektroniku. „Mám radost, že se nám daří budovat festival, který propojuje současnou populární hudbu a vytváří akci s komunitním přesahem. Do Brna se sjedou exkluzivní hudební projekty, které jinde v ČR nepotkáte. Na festivalu přivítáme téměř padesát umělců z celého světa, kteří vystoupí na celkem pěti pódiích. Programovou novinkou je diskusní zóna časopisu Respekt, kde se spolu se zajímavými hosty dotkneme zajímavých témat, které rezonují v současné kultuře a společnosti. Ve spolupráci s Moravskou galerií opět chystáme odpočinkovou zónu,“ komentuje Kelar.

Dramaturgický výběr festivalu je rozmanitý. Spiritualized, anglická space rocková kapela potěší především fanoušky psychedelické a country-rockové hudby, zatímco rapper Tommy Cash předvede svůj audiovizuální kabaret. Do Brna zavítá také propagátor inteligentní taneční hudby (IDM) a ambientu Max Cooper, inovátor elektronické hudby Hudson Mohawke, který jako producent spolupracoval například s Kanye Westem nebo britská IDM legenda Clark. Rapový sound 21. století reprezentují na festivalu intenzivní a temní Young Fathers, kteří letos představili nadupanou show i na Glastonbury. Veselé tóny z šedesátých let v novém kabátě představí projekt hudebníků Panda Bear & Sonic Boom. Prostor dostanou také čeští hudebníci jako Ventolin, Anet X, 58G, Kalle, Sunbrella, Lazer Viking nebop slovenský raper Gleb.

Hudební klub Fléda připravuje pro oba festivalové dny celonoční Off Messe afterparty. Návštěvníci, kteří si chtějí užívat hudbu do brzkých ranních hodin, se mohou těšit na hudební produkci, která v klubu potrvá do šesté hodiny ranní.

Díky opětovné spolupráci s Dopravním podnikem města Brna mohou návštěvníci s platnou vstupenkou využít speciální festivalovou jízdenku městské hromadné dopravy za padesát korun na celý víkend. České dráhy poskytnou 30% slevu na vnitrostátní vlakovou dopravu s cílovou a výchozí stanicí Brno. Nákup je nutné provést přes aplikaci Můj vlak. Ubytovací kapacity pro festivalové návštěvníky poskytuje i letos Mendelova univerzita v Brně. Studentské koleje Jana Amose Komenského nabízí cenově příznivé ubytování se spaním v posteli, sprchou a možností snídaně. Přímo na festival bude od kolejí jezdit kyvadlová doprava. Dalšími benefity, které mají držitelé platné festivalové vstupenky, jsou 30% sleva na vstup na koupaliště v Zábrdovicích a 50% sleva na vstup na expozice v brněnském podzemí. 

Návštěvníci Pop Messe se mohou každý festivalový den vždy ve 14 a 17 hodin zúčastnit komentované procházky po sportovním areálu Za Lužánkami s historičkou architektury Šárkou Svobodovou a dozvědět se o jeho minulosti. Kapacita je omezená, místo si mohou zájemci rezervovat na goout.cz

V prodeji jsou jednodenní a dvoudenní vstupenky. Informace o všech výše zmíněných výhodách jsou dostupné na webu popmesse.cz.

Tagy Pop Messe Young Fathers Max Cooper

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY