Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podlahový procesor Line 6 POD Go Wireless

První generace známé „fazole“ POD 1.0, jež byla představena v roce 1998, znamenala pro tehdy ještě nepříliš známou kalifornskou značku Line 6 obrovský marketingový úspěch a zároveň vstupenku mezi lídry v oblasti digitálního audia. Za více než dvacet let se preamp/multiefekt POD dočkal celé řady následných verzí, jejichž evoluční křivku podpořil v roce 2020 také model POD Go, který se firma Line 6 rozhodla inovovat a uvedla na trh bezdrátovou variantu POD Go Wireless.

První informace o nejnovějším provedení podlahového PODu unikly na internet už koncem letošního ledna, kdy jeden z amerických dealerů značky patrně omylem umístil na svůj web foto Podu Go, lišícího se od standardního modelu neobvyklou šachtou zapuštěnou do čelní strany šasi. Tento segment slouží k bezpečnému uložení malého transmitteru Relay G10TII, takže pro zprovoznění bezdrátového systému stačí vysílačku pouze vysunout z šachty a zapojit do kytary.

Nástrojový vstup procesoru slouží také jako nabíjecí konektor transmitteru, čímž odpadá nutnost připojování adapteru. Další konektivita sestává z plně stereofonní efektové smyčky, kde return zastává i funkci Aux In, zdířky druhého expression pedálu nebo externího footswitche, hlavních stereofonních výstupů, sluchátkového konektoru, výstupu Amp Out, USB portu a vstupu pro zdroj 9V/2.5A.

Antény vestavěného receiveru jsou ukryty pod plastovým krytem umístěným nad integrovaným exp. pedálem a celý systém lze nastavovat přes položku Input Wireless, v jejímž menu se na displeji efektu zobrazují volitelné parametry RF Channel, Cable Tone – emuluje zvuk ovlivněný charakterem 3 nebo 9 metrového kabelu, a plynule nastavitelný je i gain signálu. V případě dlouhodobého nevyužití zůstává vysílač, uložený v šachtě, nabitý více než měsíc od posledního dobíjení baterie.

Zvuková výbava, způsob editace i vnitřní architektura sdílí koncepci s klasickým provedením POD Go včetně nabídky presetů HX, banky kabinetových IR impulsů s možností uploadu vzorků třetích stran, vestavěné karty 4x4, režimů Snapshots apod. Oficiální cena preamp/multiefektu Line 6 POD Go Wireless s prakticky řešenou bezdrátovou sekcí ve stylu plug-and-play byla v případě našeho trhu nastavena na cca 20000 Kč. Součástí balení je multiefekt, vysílač Relay G10TII a adapter.

Tagy Line 6 Line 6 POD Go Wireless

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY