Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 13.04.2018 - 00:01

Podlahový multiefekt Line 6 HX Effects

Po úspěchu preamp/multiefektů řady Helix přichází firma Line 6 na trh s novou efektovou verzí HX Effects. Kromě více než stovky různých typů efektů nabízí také podporu využití IR impulsů s otiskem zvuku signálového řetězce, pokročilý způsob ovládání, bohatou konektivitu včetně MIDI nebo dvou efektových smyček, možnost rozdělení sekcí stylem "pre/post preamp" a mnoho dalších nadstandardních funkcí.

Stejně jako v případě série Helix byl u novinky použit výkonný DSP čip HX umožňující uložit do jednoho presetu až devět efektů v podobě distortionů, overdrivů, delayů, reverbů, modulací, pitch/synth filtrů, kompresorů, několika ekvalizerů, kvákadel, looperu, limiteru atd. a vedle této nabídky zde najdeme i efekty řady Legacy převzaté z firemních modelů M5, M9, M13, DL4, MM4, FM4 a DM4.

Mimo encodery a další ovladače umístěné v horní části hlavního panelu je editace řešena také pomocí osmi kapacitních, multifunkčních footswitchů s podsvícenými prstenci a analogovým bypassem, doplněnými šesticí malých displejů usnadňujících editaci a orientaci v nastavení jednotlivých efektů a presetů.

Konektivita sestává z dvojice nástrojových vstupů a stejného počtu audio výstupů, pro připojení externích efektů jsou určeny sendy a returny dvou efektových smyček, nechybí dva vstupy pro expression pedály fungující také v relé modu CTL (např. pro přepínání kanálů zesilovače), DIN konektory MIDI In / Out a samozřejmostí je USB port.

Line 6 HX Effects představuje komplexní efektovou stanici a kontroler se špičkovou zvukovou kvalitou efektů, dynamickým rozsahem až 123 dB a širokou flexibilitou. Díky volitelné citlivosti vstupního obvodu a true stereu není HX limitován pouze použitím s kytarou nebo basou, ale svou práci bez problémů zastane také ve studiu nebo jako součást výbavy klávesistů, DJ, zvukových experimentátorů apod. Cena pro severoamerickou část trhu byla nastavena na cca 600 dolarů.

Tagy Line 6 Line 6 HX Effects
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY