Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.12.2020 - 00:01

Podcastingové studio Zoom PodTrak P8

Krátce po premiéře podcastingové pracovní stanice PodTrak P4, ohlásil japonský Zoom další přírůstek v tomto rychle rostoucím produktovém segmentu. Novinka s označením PodTrak P8 v klasickém desktopovém formátu nabízí oproti kompaktnější „čtyřce“ více kanálů, dotykový barevný LCD displej s úhlopříčkou 4.3 palců, komfortnější ovládání, širší konektivitu, zvukové pady a další funkce.

PodTrak P8 je osazen šesti mikrofonními větvemi s XLR konektory, phantomovým napájením 48V, hlasitostními fadery plus tlačítky Mute a On Air. Sedmý kanál (TRRS) je vyhrazen pro připojení externího Bluetooth modulu BTA-2 umožňujícího přiřazení telefonního hovoru ošetřeného funkcí Mix-Minus eliminující nežádoucí vznik ozvěny či zpětné vazby.

Na pravé straně hlavního panelu se nachází dvojice monitorových výstupů, šest sluchátkových vstupů s nezávislými ovladači hlasitosti a také sekce On Air disponující nahrávací jednotkou a hlasitostmi navázanými na USB port nebo monitory. Pomocí devíti podsvícených přiřaditelných padů a čtyř zvukových bank je možno ke stopám přimíchávat různé efekty a podkresy jako je potlesk, smích, vybrané znělky apod.

Vestavěná USB-C karta zvládne současný záznam celkem 13 tracků (+ 2 výstupy), model podporuje SD, SDHC, SDXC karty s kapacitou až 512GB, audio je ukládáno ve formátu WAV s rozlišením až 16-bit / 44.1kHz a napájení je řešeno prostřednictvím 5V adapteru, USB, či čtveřice tužkových baterií s výdrží cca 2 h. (alkalické), 3.5 h. (Ni-Mh) a 6.5 h. (Lithium) nepřetržitého provozu. Sluchátkový stereo zesilovač má výkon 2 x 20 mW a na displeji lze dokonce vybírat z šesti jazyků.

Podcastingové studio Zoom PodTrak P8 o rozměrech 295 x 248 x 61 mm a hmotnosti 1.43 kg je na evropském trhu dostupné za cenu pohybující se pod hranicí 500 eur. Přikoupit lze zmíněný Bluetooth modul BTA-2 nebo paket ZDM-1 Podcast Mic Pack obsahující mikrofon, sluchátka, potřebnou kabeláž a další komponenty.

Tagy Zoom Zoom PodTrak P8
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY