Přejít k hlavnímu obsahu
Matěj Belko | Foto: archiv umělce
Matěj Belko | Foto: archiv umělce
mbx - Čt, 04.11.2021 - 08:00

Podcast Baskytarové posilovny #8: Nenechte si vzít radost z muziky, říká Matěj Belko

Následujícího hosta podcastu pravděpodobně budete znát z mnoha různých zdrojů. Matěj Belko je totiž nejenom baskytarista, ale také kytarista, klávesista a k tomu všemu velmi pohotový glosátor hudebních klišé v pořadu Kumšt. Matěj je fascinující, renesanční osobnost s velmi širokým záběrem. Pod rouškou ironie a sarkasmu se skrývá citlivá duše nadaného hudebníka. Během našeho povídání mě Matěj ohromil svojí znalostí vintage nástrojů, kdy jsem se dozvěděl mnoho zajímavého o baskytarách MusicMan.

V profesním životopise má Matěj spolupráci s umělci a kapelami jako jsou David Koller, Klára Vytisková, Oskar Petr, Radical Miracle, Hudba Praha Michala Ambrože nebo projekt Blue Shadows Petra Ostrouchova. V minulosti hrál s například v Baromantice Lenky Dusilové, s Adamem Mišíkem nebo Terezou Černochovou a zaskakoval ve velkém množství různých kapel a projektů.

Společně jsme probrali vintage nástroje, překvapivého favorita pro studio, zkušenosti s basami Dingwall a MusicMan, nastavení toho správného zvuku, inspiraci pro pořad Kumšt nebo vnímání hudby a problém přílišné kvalifikace.

Velmi inspirativní a svěží rozhovor si můžete poslechnout ZDE:

Tagy baskytarova posilovna Podcast Matěj Belko MusicMan
Marek Bero
Autor, baskytarista, lektor & manipulátor spodních frekvencí   http://baskytarovaposilovna.cz  
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY