Přejít k hlavnímu obsahu
Aleš Vychodil staví baskytary pro světové hvězdy. | Foto: Archiv Aleše Vychodila
Aleš Vychodil staví baskytary pro světové hvězdy. | Foto: Archiv Aleše Vychodila
mbx -

Podcast Baskytarové posilovny #5: Aleš Vychodil a jeho hledání vysněného nástroje

Je docela vtipné říct o staviteli baskytar, že přišel ke svému řemeslu a později i ke kontaktu se světovými hráči jako slepý k houslím. Ale v případě Aleše Vychodila se prostě věci dějí přirozenou, v některých případech skoro magickou cestou.

Náš rozhovor byl sice naplánovaný na hodinku, ale nakonec z toho máme dvojnásobek, protože Aleš miluje svoji práci a je to znát i ze způsobu, kterým o ní vypráví. Jeho příběh rozhodně není přímočarý. Zejména v začátcích si musel projít dost náročnou cestou, kdy svoje nástroje doslova vařil v kuchyni. Obrážel také místní pily, kde se ptal po zbytkovém dřevu, a vše si musel osahat metodou pokus-omyl, jelikož se rozhodl jít kompletně svojí unikátní cestou.

A jak se v podcastu dozvíte, nakonec se mu to vyplatilo, jelikož jeho nástroje mají skvělé renomé zejména v zahraničí, kde na ně hrají světové hvězdy basového nebe jako jsou Keith Duffy (The Corrs), Paul Turner (Jamiroquai) nebo Jerry Meehan (Robbie Williams Band).

S Alešem jsme probrali nejenom jeho začátky a vášeň pro stavění nástrojů, ale také nástrahy PR a online světa, zážitky a historky se slavnými zákazníky. A také budoucnost baskytary jako nástroje určeného především pro živé hraní.

Přejeme příjemný poslech:

Tagy baskytarova posilovna baskytara jamiroquai Aleš Vychodil AV Basses

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

mbx
Marek Bero
Autor série knih Baskytarová posilovna & Bass Gym 101, baskytarista, lektor, audio-vizuální manažer, hudební PR & manipulátor spodních frekvencí ve Velké Británii & Evropě. baskytarovaposilovna.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY