Přejít k hlavnímu obsahu
Producent ve svém hudebním živlu | Foto: archív Milana Cimfeho
Producent ve svém hudebním živlu | Foto: archív Milana Cimfeho
mbx -

Podcast Baskytarové posilovny #2: moment překvapení Milana Cimfeho

Co vlastně dělá hudební producent? Je to mystik, který hulí trávu s kapelou, leží na gauči a má vševědoucí výraz? Nebo je to nerd, který sedí za počítačem a kouzlí s pluginama? Nebo je to týpek, kterej se motá kolem kapely a do všeho kecá, ale zároveň všechno zařídí? Ve druhém díle podcastu Baskytarové posilovny jsme tohle všechno probrali s velezkušeným a ostříleným producentem studia Sono, Milanem Cimfe.

S Milanem nás pojí láska a oddanost autentickému procesu tvorby hudby. Oba máme rádi ten vzrušující a hlavně překvapivý proces tvorby skladeb, zvukových vrstev nebo klidně i hluku, ze kterého vzejde něco magického. Hudba, která vás zasáhne, která vás osloví, která najde cestu mezi řádky, která popíše nepopsatelné. Milan je také baskytarista a oba jsme si prošli kapelou Krucipüsk na tomto nástrojovém postu. 

Poslechněte si následující podcast, kde probíráme tvůrčí proces nahrávání v profesionálním studiu, vybavení, přístup k tvorbě a také psychologii hudebníků, kteří z ničeho najednou tvoří něco. 

Přeju příjemné a inspirativní momenty.  

O Milanovi Cimfe

Český hudebník, hudební producent a zvukař. V letech 2006 až 2007 byl členem skupiny Krucipüsk, ale věnuje se převážně produkování alb různých interpretů. Během své kariéry spolupracoval s mnoha hudebníky, mezi které patří například Ivan Král a Michal Pavlíček nebo skupiny Lili Marlene, Kabát a Pražský výběr. V roce 2004 hrál roli člena hudební skupiny v americkém filmu Hon za svobodou. Je spolumajitelem nahrávacího studia Sono.

Tagy baskytarova posilovna Podcast Milan Cimfe studio SONO Records

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

mbx
Marek Bero
Autor série knih Baskytarová posilovna & Bass Gym 101, baskytarista, lektor, audio-vizuální manažer, hudební PR & manipulátor spodních frekvencí ve Velké Británii & Evropě. baskytarovaposilovna.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY