Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 13.10.2021 - 00:01

Petrucciho „osmička“ Music Man Majesty 8

Značka Ernie Ball Music Man uvedla na trh očekávanou osmistrunnou verzi kytary z řady Majesty, sdružující nástroje postavené podle preferencí Johna Petrucciho, což je dobrá zpráva nejen pro fanoušky tohoto kytaristy či pro hráče, jimž už rozsah „sedmičky“ přijde limitující. Horší je ovšem fakt, že kromě nepříliš vstřícné cenovky je signovaný model Music Man Majesty 8 zařazen do limitované edice čítající pouhou stovku kusů, a jak se zdá, tak poptávka výrazně převyšuje nabídku. Pro mnohé muzikanty nezbývá než doufat, že firma z kalifornského San Luis Obispo připraví v budoucnu početnější reedici nebo rovnou sériově vyráběnou verzi.

Vedle osmistrunné konstrukce, postavené na průchozím mahagonovém krku doplněném křídly lipového těla, je signifikantním prvkem Majesty 8 duální menzura 25.5 až 27 palců a na to navazující kompenzované, vějířovitě rozložené pražce medium jumbo z nerezavějící oceli. Ebenový hmatník s plochým radiusem 17 palců jich nese celkem 24, ořech je vyroben z uhlíkové směsi a roli pozičních značek zastávají typické intarzie Atlante Majesty.

Vzhledem k proměnlivé menzuře dostal nástroj speciální sešikmenou hardtail kobylku Music Man Custom s ocelovými kameny, opatřenou elegantním krytem ve tvaru V, a ladění strun ukotvených skrz korpus mají na starost uzamykatelné pochromované strojky Schaller M6-IND s perleťovými rondely a konfigurací 5 + 3, což si oproti standardním šestistrunným variantám vyžádalo prodloužení hlavice na rozměr 19 cm.

Majesty 8 disponuje celkem třemi snímači – piezo systémem umístěným v kobylce, krkovým humbuckerem Custom Slanted DiMarzio Rainmaker a kobylkovým typem Custom Slanted DiMarzio Dreamcatcher. Magnetické snímače vycházejí z klasických předloh, ale na rozdíl od nich nabízejí šikmo usazené cívky, jejichž úhel kopíruje sklon posledního pražce.

Ovládání sestává z třípolohového páčkového switche (humbuckery), identického přepínače volícího mezi piezem a magnetickými snímači, společnou tónovou clonou opatřenou push/push spínačem pro výběr dalších dvou kombinací, a potenciometrem hlasitosti se stejně řešeným p/p switchem, který slouží k zapnutí aktivního gain boostu.

Další push/push přepínač, umožňující vybrat mono nebo stereo výstup, je ukryt v otvoru zadního krytu, do něhož jsou zasazeny také čtyři malé trimry pro nastavení úrovně boostu, mixu (mag/piezo) a dvoupásmových korekcí piezo signálu. Na zadní straně těla se nachází i plastová šachta 9V baterie napájející okruh.

Oficiální cena modelu Ernie Ball Music Man John Petrucci Majesty 8 byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 4200 dolarů. K nástroji v efektním metalickém odstínu Mystic Dream, krytém lesklým polyesterovým lakem, je samozřejmě dodáváno luxusní pevné pouzdro, servisní klíče a další doplňky.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man Majesty 8 John Petrucci
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY