Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 31.05.2016 - 00:01

Peterson BodyBeat Pulse Solo: originální hlídač tempa

Metronom by měl bezesporu patřit k základním pomůckám každého muzikanta, který to s hraním na nástroj myslí aspoň trochu vážně. Tempo je stavebním pilířem skladby a jeho správné cítění je nezbytné pro frázování, akcenty a orientaci v rytmických patternech. Trh v současné době nabízí velké množství různých typů metronomů, od klasického mechanického, přes různé digitální modely nebo softwareové aplikace až po sofistikované sekvencery, ale firma Peterson se rozhodla jít na věc trochu jinou cestou a výsledkem je originální přídavné zařízení s označením BodyBeat Pulse Solo.

Novinka s designem připomínajícím klipovou ladičku se kabelem připojí k jakémukoliv metronomu se standardním 3.5 mm jackovým výstupem nebo k tabletu, telefonu atd. pracujícím na platformě iOs s nainstalovanou aplikací Peterson BodyBeat Metronome App a přes klip se připne k oděvu (řemen, kapsa atd.).

Jednotlivé údery metronomu se díky vibračnímu plátu uvnitř BodyBeatu přenáší na tělo a vy tak můžete cvičit bez sluchátek nebo případné vizuální kontroly (diody) a tempo si pohodlně ohlídáte i v hlučném prostředí. V případě použití s aplikací Peterson BodyBeat Metronome App lze navíc nastavit tři různě silné intenzity vibrací.

Na BodyBeatu osazeném nabíjitelnou lithiovou baterií (přes USB) najdeme hlavní spínač doplněný automatikou, která zařízení vypne, pokud po dobu 8 minut neregistruje žádný signál a na boční strana je vyhrazena pro přepínač intenzity. Po stranách tlačítka On/Off je umístěna dvojice LED diod indikující proces nabíjení a stav baterie. Průměrný čas dobití akumulátoru se pohybuje okolo 1 až 1.5 hodiny.

Vibrační hlídač tempa Peterson BodyBeat Pulse Solo s minimálními rozměry a hmotností necelých 65 g je chytře vymyšleným pomocníkem, který mnohým muzikantům může zpříjemnit dlouhé hodiny cvičení. Pokud nemáte rádi někdy únavný zvuk digitálních metronomů, nebo chcete vnímat pouze zvuk svého nástroje, tak novinku od Petersonu určitě vyzkoušejte. V Evropě by se BodyBeat PS měl objevit každým dnem a jeho cena se má pohybovat pod hranicí 40 Euro.

Tagy metronom
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY