Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.11.2016 - 00:01

Korg Beatlab Mini: multifunkční metronom pro bubeníky

Firma Korg uvádí na trh nový model sofistikovaného multifunkčního metronomu Beatlab Mini určenému speciálně pro bubeníky a perkusionisty. Novinka disponuje kromě široce nastavitelného metronomu s řadou patternů také ladicím modem a v kombinaci s klipovým mikrofonem, jenž je součástí balení, nabízí i tzv. Trainig režimy usnadňující cvičení.

Kulatému šasi se stojánkem sloužícím také jako klips pro uchycení např. k opasku vévodí poměrně rozměrný displej, pod kterým jsou umístěna tlačítka pro výběr funkcí, na horní hraně najdeme dvojici červených ovladačů tempa usazených po stranách integrovaného reproduktoru, levý bok je vyhrazen kolečkovému potenciometru hlasitosti a sluchátkovému výstupu a napravo je výstup pro externí mikrofon CM-200.

Tempo metronomu s přesností +- 0.2 % a 30-ti patterny je možno nastavit v rozmezí 30 až 300 bpm a po zapnutí modu Sound Out je generován referenční tón usnadňující naladění jednotlivých bubnů. Škála ladění je dána 12-ti půtóny (C4 až H4) s odchylkou max. +- 1 cent a kalibrací 438 až 445 Hz. Nechybí timer v rozsahu 1 až 99 minut a stopky s rozpětím 0.1 sekundy až 99 minut a 59.9 sekundy.

Po zapojení mikrofonu, jeho připnutí k bubnu a nastavení citlivosti triggeru je možno využít režimu Training s několika mody včetně volby hlasu, jenž hráče informuje o přesnosti zahraného úderu a tyto informace se zároveň objevují i na displeji.

Korg Beatlab Mini o hmotnosti 97 g a rozměrech 82 x 82 x 27 mm je napájen dvojicí tužkových AAA baterií, které v případě použití alkalické verze vydrží dodávat metronomu potřebné napětí po dobu cca 30 hodin. Články jsou umístěny v šachtě na zadní straně šasi a napětí je kontrolováno obvodem napojeným na přepínače pro volbu typu baterie (Al, Ni-Mh). Novinka by se v evropských obchodech měla objevit pravděpodobně na přelomu listopadu a prosince.

Tagy korg metronom Korg Beatlab Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY