Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MA-2 a KDM-3 WDBK: nové metronomy od Korgu

Nabídka digitálních metronomů z produkce japonského Korgu se rozrůstá o druhou generaci modelové série MA s označení MA-2, která oproti předchůdci dostala nové funkce i vylepšený displej a designově klasická řada KDM má nyní novou luxusní variantu KDM-3 WDBK s elegantním dřevěným panelem.

U inovovaného modelu MA-2 najdeme větší a displej s vyšším rozlišením, orientaci v tempu usnadňuje pohybující se ručička simulující vlastnost mechanických metronomů, trojúhelníkové ikony zobrazují právě hraný beat, najdeme zde i číslicový mod a navíc lze volit mezi třemi režimy Pendulum, Full a Tap.

Navýšena byla hlasitost a barva zvukové indikace, rozsah tempa činí 30 - 252 bpm, zvolit můžete Timer nebo Sound Out mod (časovač / referenční tón C4 - H4, kalibrace A4 - 410 až 480 Hz), změnou prošla i konstrukce šasi s výsuvnou šachtou pro dvě tužkové AAA baterie s výdrží cca 400 hodin provozu (alkalický typ) a integrován je minijackový sluchátkový výstup.

Limitovaná edice KDM-3 WDBK se stylovým čelní panelem z plátu masivního dřeva je vybavena identicky jako standardní varianty z řady KDM (viz video), které díky reproduktoru s průměrem 3.6 cm produkují přirozený zvuk, jenž ani po dlouhém cvičení nepůsobí na lidské ucho nepříjemně.

Obvod je velmi podobný výše popisované edici MA-2, ovládání je přímočaré bez nutnosti prohledávání skrytých funkcí v menu a napájení mají na starost čtyři AAA baterie. Metronomy Korg MA-2 budou dostupné v modročerné nebo červenočerné kombinaci za cenu cca 16 eur a rustikální model KDM-3 WDBK pořídíte za cca 70 eur. Obě novinky by se měly v distribuci představit pravděpodobně na přelomu října a listopadu.

Tagy metronom korg Korg KDM-3 WDBK Korg MA-2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY